logo gisplay

Mobilny detektor dronów od DroneShield

Mobilny detektor dronów od DroneShieldFirma DroneShield Ltd. produkująca hardware do wykrywania i dezaktywacji bezzałogowych pojazdów powietrznych wypuściła na rynek kolejny swój produkt, tym razem niewielki mobilny detektor dronów. Jak zapewniają producenci, sprzęt będzie miał zastosowanie przede wszystkim w armii, policji i jednostkach ochrony rządu.

Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTK. Uzyskaj centymetrowe dokładności

Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTKCzy jest możliwe, aby uzyskać centymetrowe dokładności pomiaru z drona bez pomiarów punktów GCP? Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTK jest początkiem nowej ery w pozyskiwaniu produktów z wykorzystaniem technologii fotogrametrii z niskiego pułapu. Dron umożliwia tworzenie chmury punktów, modeli 3D, NMT, NMPT i ortofotomap.

Nowe przepisy dla operatorów dronów

Nowe przepisy dla operatorów dronówW dniu 31 stycznia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2018 r., ułatwiające loty bezzałogowych statków powietrznych (BSP, dronów) poza zasięgiem wzroku i dopuszczające loty automatyczne.

Dron do skanowania trudno dostępnych miejsc

Dron do skanowania trudno dostępnych miejscFaro i Stormbee wprowadzają na rynek drona wyposażonego w hardware do skanowania powierzchni ziemi.  Urządzenie ma pozwolić dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca, takie jak miejsca wypadków, katastrof i kataklizmów. 

Seminarium dla branży lotnictwa bezzałogowego

W dniu 6 lutego 2019 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbędzie się seminarium dla branży lotnictwa bezzałogowego, podczas którego omówione zostaną zmiany wynikające z wejścia w życie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Nowe unijne przepisy dotyczące bezzałogowców

W dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), które ma na celu między innymi ujednolicenie przepisów w zakresie wykorzystywania dronów we wszystkich państwach Unii - poinformowała Komisja Europejska.

PGNiG testuje drona do poszkiwania złóż gazu i ropy

PGNiG SA testuje drona dp poszkiwania złóż gazu i ropy (fot. PGNiG Polskie Innowacje)Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG SA) testuje nowego bezzałogowca, który ma posłużyć do tworzenia ortofotomap i modeli terenu, które potem wykorzystane będą do poszukiwania gazu ziemnego i ropy naftowej.

  • 1
  • 2

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018