logo gisplay

Mobilny detektor dronów od DroneShield

Mobilny detektor dronów od DroneShieldFirma DroneShield Ltd. produkująca hardware do wykrywania i dezaktywacji bezzałogowych pojazdów powietrznych wypuściła na rynek kolejny swój produkt, tym razem niewielki mobilny detektor dronów. Jak zapewniają producenci, sprzęt będzie miał zastosowanie przede wszystkim w armii, policji i jednostkach ochrony rządu.

Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTK. Uzyskaj centymetrowe dokładności

Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTKCzy jest możliwe, aby uzyskać centymetrowe dokładności pomiaru z drona bez pomiarów punktów GCP? Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTK jest początkiem nowej ery w pozyskiwaniu produktów z wykorzystaniem technologii fotogrametrii z niskiego pułapu. Dron umożliwia tworzenie chmury punktów, modeli 3D, NMT, NMPT i ortofotomap.

Nowe przepisy dla operatorów dronów

Nowe przepisy dla operatorów dronówW dniu 31 stycznia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2018 r., ułatwiające loty bezzałogowych statków powietrznych (BSP, dronów) poza zasięgiem wzroku i dopuszczające loty automatyczne.

Dron do skanowania trudno dostępnych miejsc

Dron do skanowania trudno dostępnych miejscFaro i Stormbee wprowadzają na rynek drona wyposażonego w hardware do skanowania powierzchni ziemi.  Urządzenie ma pozwolić dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca, takie jak miejsca wypadków, katastrof i kataklizmów. 

Seminarium dla branży lotnictwa bezzałogowego

W dniu 6 lutego 2019 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbędzie się seminarium dla branży lotnictwa bezzałogowego, podczas którego omówione zostaną zmiany wynikające z wejścia w życie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Nowe unijne przepisy dotyczące bezzałogowców

W dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), które ma na celu między innymi ujednolicenie przepisów w zakresie wykorzystywania dronów we wszystkich państwach Unii - poinformowała Komisja Europejska.

PGNiG testuje drona do poszkiwania złóż gazu i ropy

PGNiG SA testuje drona dp poszkiwania złóż gazu i ropy (fot. PGNiG Polskie Innowacje)Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG SA) testuje nowego bezzałogowca, który ma posłużyć do tworzenia ortofotomap i modeli terenu, które potem wykorzystane będą do poszukiwania gazu ziemnego i ropy naftowej.

  • 1
  • 2

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018