logo gisplay

Dron do skanowania trudno dostępnych miejsc

Dron do skanowania trudno dostępnych miejscFaro i Stormbee wprowadzają na rynek drona wyposażonego w hardware do skanowania powierzchni ziemi.  Urządzenie ma pozwolić dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca, takie jak miejsca wypadków, katastrof i kataklizmów. 

Faro, firma zajmująca się pomiarami 3D i producent dronów Stormbee połączyły siły i wprowadzają na rynek drona z zintegrowanym systemem do mapowania dużych powierzchni, takich jak drogi, infrastrukturę kolejową czy budynki. Skanowanie tych powierzchni z lądu może zajmować czasem całe dni, podczas, gdy z lotu ptaka można to zrobić w godziny.

Urządzenie zawiera zintegrowane ze sobą: laserowy skaner Faro Focus, drona Stormbee S i oprogramowanie Beeflex. Jak zapewniają producenci, rozwiązanie pozwala na zwiększenie efektywności pracy na terenach o ograniczonym dostępie – miejsc katastrof czy rekonesansu militarnego.

 –  Stormbee rozwinął wiarygodność swoich bezzałogowych statków powietrznych przez testy w najciężych i surowych warunkach środowiskowych – zapewnia Liesbeth Buyck, CEO Stormbee. – W rezultacie jesteśmy przekonani, że to specjalistyczne rozwiązanie, które zawiera Stormbee UAV i skaner laserowy Faro Focus, tworzy nową jakość  i niezawodność dla powietrznych urządzeń do zbierania danych 3D – dodaje.

Obsługa programów ma być niezwykle prosta i dane z zainstalowanego oprogramowania Beeflex mogą być zgrywane do Faro Scene lub Faro Zone 3D w celu dalszego przetwarzania i analizy. Oprócz tego, Faro skaner może być odłączony od drona i użyty jako naziemne urządzenie do mapowania.  

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018