Pierwsze propozycje zespołu do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

Posiedzenie zespołu do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii (fot. MIiB)Przedstawiciele podzespołów zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii zaprezentowali wstępne wyniki prac.

Czytaj więcej...

GUGiK podpisał umowę na e-usługi o wartości blisko 35 mln zł

Główny Urząd Geodezji i Kartografii zawarł umowę z firmą Asseco Poland S.A na „Budowę oraz rozwój e-usług i narzędzi w ramach projektów CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT wraz ze szkoleniami”.  Wartość umowy opiewa na blisko 35 mln zł.

Czytaj więcej...

Grażyna Kierznowska już nie p.o.

Z dniem 22 maja 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, powołała Grażynę Kierznowską na stanowisko Głównego Geodety Kraju.

Czytaj więcej...

Nowe arkusze map topograficznych w mazowieckim zasobie

Do zasobu geodezyjnego i kartograficznego województwa mazowieckiego zostało przyjętych 19 nowych arkuszy mapy topograficznej standardowego opracowania kartograficznego w skali 1:10 000.

Czytaj więcej...

Ranking Studiów Inżynierskich. Gdzie najlepsze studia z geodezji i kartografii?

Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 - geodezja i kartografiaNajlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, w tym kierunek geodezja i kartografia.

Czytaj więcej...

Aktualizacja C-GEO i C-GML

Firma Softline udostępniła aktualizację programu C-GEO i C-GML oraz nową aplikacja do kontroli plików GML.

Czytaj więcej...

Ponad 10 mln zł na e-geodezję powiatu wadowickiego

Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami oraz Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w WadowicachStarostwo Powiatowe w Wadowicach zdobyło aż 10 mln zł dofinansowania na informatyzację usług geodezyjnych i kartograficznych. Wszystkie dokumenty, mapy i inne zasoby PODGiK już niedługo znajdą się w Internecie. Projekt ruszy jeszcze w tym roku i będzie realizowany w latach 2017-2021.

Czytaj więcej...

Pierwsze posiedzenie zespołu ds. rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

Członkowie zespołu doradczego podczas pierwszego posiedzenia (fot. MIiB)W dniu 9 maja 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start GEODEZJA Nowości