logo gisplay

Już 310 powiatów w usłudze KIEG

 Już 310 powiatów w usłudze KIEG (fot. Geo-System)Obecnie do usługi Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów włączonych jest 310 powiatów (tj. 82%), a to oznacza, że brakuje już tylko 70 powiatów do pełnego pokrycia Polski usługą przeglądania w zakresie działek i budynków.

Nowa wersja GEO-MAP otworzy plik z ePODGiK

Geo Map 10.43Firma Geo-System wydała nową wersję oprogramowana GEO-MAP oznaczoną nr 10.43. Nie jest to jednak kolejna „zwykła" modyfikacja, gdyż wprowadza bardzo istotne z punktu widzenia obsługi geodetów udogodnienie, które pozwalają – bez posiadania licencji - na otworzenie plików w formacie MAP, które są wynikiem zgłoszenia pracy geodezyjnej za pomocą technologii ePODGiK.

Kolejne monografie Wydziału Geodezji i Kartografii PW

Nakładem Oficyny Wydawnicza Politechniki Warszawskiej ukazała się monografia pt. "Problematyka geodezyjno-prawna w procesie ustalania stanu prawnego nieruchomości w Polsce" oraz geofelietony Zdzisława Adamczewskiego.

Pytania na uprawnienia z 2017 roku

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował treść pytań egzaminów pisemnych na uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii przeprowadzonych w roku 2017.

Geodezyjne e-usługi w Powiecie Suskim

Pełnego rozpędu nabrały prace geodezyjne w powiecie suskim, w którym łączna wysokość pozyskanych środków na e-geodezję wynosi aż 35,7 mln zł. Rozpoczęty w połowie 2016 r. projekt pn. „E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Suskim” wszedł w fazę pełnej realizacji.

Nowości w aplikacjach firmy Softline

W ostatnich miesiącach firma Softline Plus wprowadziła szereg zmiany w aplikacjach C-GEO, C-GML, GML Factory i GeoOrganizer.