logo gisplay

Zgłoszenia na XLI Olimpiadę WGiK

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w ŻelechowieDo 1 października szkoły mogą zgłaszać udziału w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Karol Koss zastępcą GGK

Karol Koss zastępcą GGK (fot.GUGiK)W dniu 3 września Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński wręczył Karolowi Koss nominację na Zastępcę Głównego Geodetę Kraju.

GEOPOZ uruchomił Portal Klienta

GEOPOZ uruchomił Portal KlientaZarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ w Poznani uruchomił serwis pozwalający zamówić mapy i dane bez konieczności wizyty w urzędzie.

GEOPOZ uruchomił Portal Komornika

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ w Poznaniu udostępnił nową e-usługę dla komorników sądowych.

Odpowiedź Ministra na apel geodetów

Organizacje geodezyjne i kartograficzne, które podpisały porozumienie o współpracy „APEL45”Stowarzyszenie Geodetów Polskich na swojej stronie umieściło odpowiedź Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego na wystąpienie Partnerów Porozumienia APEL45  o włączenie  do zespołu doradczego do przygotowania założeń reformy procesu inwestycyjno-budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego również przedstawicieli geodetów i kartografów.

Znamy pierwsze wyniki rekrutacji na studia geodezyjne w roku 2018/1019

Na największych polskich uczelniach kierunki związane z geodezją wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, rynek pracy jest bardzo duży i wciąż potrzeba kolejnych pracowników. Na przykład na Politechnice Wrocławskiej geodezja i kartografia jest jednym z najpopularniejszych kierunków.

Gliwice: dane z PZGiK dostępne przez Internet

Gliwice: dane z PZGiK dostępne przez InternetUrząd Miejski w Gliwicach uruchomił sklep internetowy, w którym dostępne są m.in. materiały z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz wypisy i wyrysy z operatu ewidencji gruntów i budynków.

Polska większa o 1 643 ha

Przyrost i ubytek liczby mieszkańców poszczególnych województw (fot. GUS)W porównaniu z poprzednim rokiem uległa zmianie powierzchnia Polski, która zwiększyła się o 1 643 ha - poinforrmował Główny Urząd Statystyczny.