logo gisplay

Satlab SLC – nowe rozwiązanie ułatwiające prace

Satlbal SLCW odpowiedzi na prośby klientów z branży GIS, użytkujących odbiorniki Satlab SLC, by usprawnić pracę podczas pomiarów RTK bez tyczki, Satlab Geosolutions przygotował dedykowany uchwyt z libelą wraz z punktowym pionownikiem laserowym.

Rozwiązanie to pozwala pracować łatwiej, szybciej i jeszcze bardziej precyzyjnie. Uchwyt posiada przycisk do wyzwalania wiązki laseru oraz zasilany jest dwiema bateriami AAA. Plamka lasera w dzień jest widoczna na odległość do 20 metrów. Sam uchwyt jest niewielki, zaledwie 15cm długości tak, by można go było swobodnie chwycić jedną ręką. Przy wadze uchwytu zaledwie ok. 100 gram odbiornik SLC jest bardzo dobrze wyważony i pozwala precyzyjnie ustawić libelę.

Satlab SLC jest narzędziem uniwersalnym i może służyć jako ręczny odbiornik RTK do pomiarów precyzyjnego GIS z wykorzystaniem opisywanego uchwytu, do pomiarów geodezyjnych w konfiguracji na jednometrowej tyczce z anteną wewnętrzną lub dwumetrowej tyczce z anteną zewnętrzną, ale także jako moduł GNSS do sterowania maszynami, UAV, precyzyjnego rolnictwa, do tachimetru czy skanera laserowego jak i również jako mobilna lub permanentna stacja referencyjna przesyłająca poprawki za pomocą modemu 3,5G nawet do 100 odbiorników jednocześnie. Nieograniczona liczba aplikacji na platformy Android, iOS czy Windows, centymetrowe dokładności pomiarów „w ręku” bez anteny zewnętrznej, niewielkie rozmiary, zasilanie na 12 godzin pracy bez ładowania, wbudowany port RS-232 oraz norma odporności IP67 czynią z Satlab SLC wszechstronne i uniwersalne narzędzie pracy.

Więcej o Satlab SLC na stronie producenta www.satlabgps.com oraz fanpage facebook.com/satlabpl.

Źródło: Zespół Satlab Polska

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment