logo gisplay

Projekty z woj. śląskiego z zakresu geodezji i kartografii z unijnym dofinansowaniem

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę projektów i wybrał do dofinansowania projekty w konkursie "Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych".

W sumie udzielono dofinansowania 11 projektom o łącznej wartości dofinansowania wynoszącej prawie 59 mln zł. Na liście znalazło się kilka projektów na rozwój e-usług z zakresu geodezji i kartografii.

Unijne dofinansowanie w kwocie ponad 2,8 mln zł pozyskało miasto Jastrzębie-Zdrój na projekt cyfryzacji i standaryzacji danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Ponad 6,6 mln zł dofinansowania otrzyma Zabrze na projekt "Podniesienie jakości treści cyfrowych oraz rozwój opartych na nich e-usług w zakresie rejestrów publicznych – geodezyjnych baz danych Miasta Zabrze".

Na liście znalazł się także projekt Rudy Śląskiej, który polegać będzie na wdrożeniu systemu, dzięki któremu mieszkańcy lub inwestorzy będą mogli sprawy związane z udostępnieniem kopii map czy wypisami z ewidencji gruntów i budynków załatwić bez wychodzenia z domu. Cała inwestycja kosztować ma ponad 5,1 mln zł, z czego unijne dofinansowanie ma wynieść ponad 4,3 mln zł.

 

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018