logo gisplay

260 zarzutów dla byłego naczelnik wydziału geodezji z Hajnówki

Były naczelnik wydziału geodezji Starostwa Powiatowego w Hajnówce stanie przed sądem. Prokuratura postawiła mu 260 zarzutów za przekroczenie swoich uprawnień - informuje Radio Białystok.

Zdaniem prokuratury Konstanty W. przekroczył swoje uprawnienia. To dlatego, że - choć był urzędnikiem i nie wolno łączyć takich stanowisk - jednocześnie prowadził firmę geodezyjną, w dodatku pod szyldem innej osoby. Fałszował też dokumenty, bo podpisywał się cudzym nazwiskiem.

Konstanty W. przez wiele lat był naczelnikiem wydziału geodezji Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Poprosił znajomą, by założyła firmę na swoje nazwisko, ale tak naprawdę to on ją prowadził. Trwało to przez 10 lat.

Oskarżony przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Dlatego śledczy skierowali do sądu wniosek o skazanie go bez rozprawy. Ma to być kara 3 lat więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny i 5-letni zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej. Ponadto Konstanty W. ma zwrócić do Skarbu Państwa 280 tys. zł, bo taką korzyść osiągnął z prowadzenia firmy.

Kobieta, która tę firmę założyła również stanie przed sądem. Ona zgodziła się na karę roku więzienia w zawieszeniu oraz 2-letni zakaz wykonywania zawodu geodety.

O wymiarze kary ostatecznie zdecyduje sąd w Hajnówce.

Źródło: Radio Białystok

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018