logo gisplay

Powiat żyrardowski uruchamia elektroniczny ZUD i RCiWN w technologii iGeoMap/ePODGiK

W powiatowym portalu mapowym Starostwa Powiatowego w Żyrardowie (zyrardowski.e-mapa.net) uruchomiono w technologii iGeoMap/ePODGiK dwie nowe usługi - iGeoZUD oraz iGeoRCiWN.

Usługa iGeoZUD funkcjonująca obecnie w powiatach mińskim (minski.e-mapa.net), piaseczyńskim (piaseczynski.e-mapa.net) i pruszkowskim (pruszkowski.e-mapa.net) umożliwia przeprowadzenie całego procesu koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu (tzw. ZUD) za pomocą środków komunikacji elektronicznej - od złożenia wniosku, przez naradę koordynacyjną po protokół.

Druga z usług, czyli iGeoRCiWN służy do prowadzenia Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości i udostępniania danych w internecie. W portalu mapowym udostępnione są transakcje z dwóch ostatnich lat wraz z ich lokalizacją przestrzenną oraz możliwością zakupienia bezpośrednio z mapy.

Co ważne, analogicznie jak w przypadku powiatów mińskiego i pruszkowskiego, powiat żyrardowski dzięki uruchomieniu usługi iGeoRCiWN umożliwia również zakup transakcji bezpośrednio w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych polska.e-mapa.net - poniżej przedstawiono na mapie transakcje z trzech powiatów oferujących taką możliwość.

Źródło: Geo-System

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment