logo gisplay

Nowa e-usługa dla rzeczoznawców z Poznania

Już wkrótce Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu GEOPOZ uruchomi Portal Rzeczoznawcy. Właśnie ruszyły zapisy na spotkania informacyjne dotyczących nowej e-usługi.

Usługa pod nazwą Portal Rzeczoznawcy, która uruchomiona zostanie już w I półroczu 2018 roku, będzie skierowana do rzeczoznawców majątkowych wykonujących prace w oparciu o bazę rejestru cen i wartości nieruchomości, prowadzonej na podstawie umów kupna-sprzedaży z aktów notarialnych oraz wyciągów z operatów szacunkowych. Dostęp do Portalu uzyska się po złożeniu wniosku.

Portal zapewni widoczność transakcji z poziomu mapy miasta Poznania i pozwoli na wyszukanie żądanych transakcji w oparciu o założone kryteria. Usługa umożliwi wyszukiwanie nieruchomości gruntowych niezabudowanych, zabudowanych i lokalowych z opcją odpowiedniego filtrowania według potrzeb rzeczoznawcy. Portal umożliwi szybki dostęp do ponad 75 tys. cen transakcyjnych gromadzonych w bazie RCiWN od 2007 r. oraz da możliwość przeglądania skanów aktów notarialnych od 2010 r. bez konieczności wizyty w GEOPOZIE. Za pośrednictwem Portalu będzie można również złożyć wniosek w zakresie wyszukiwania danych i dokonać opłaty. Zamówione dane będą dostępne do odbioru również poprzez Portal.

Szczegóły dot. zapisów oraz terminy szkoleń dostępne są na stronie GEOPOZ

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018