logo gisplay

Nowa e-usługa dla rzeczoznawców z Poznania

Już wkrótce Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu GEOPOZ uruchomi Portal Rzeczoznawcy. Właśnie ruszyły zapisy na spotkania informacyjne dotyczących nowej e-usługi.

Usługa pod nazwą Portal Rzeczoznawcy, która uruchomiona zostanie już w I półroczu 2018 roku, będzie skierowana do rzeczoznawców majątkowych wykonujących prace w oparciu o bazę rejestru cen i wartości nieruchomości, prowadzonej na podstawie umów kupna-sprzedaży z aktów notarialnych oraz wyciągów z operatów szacunkowych. Dostęp do Portalu uzyska się po złożeniu wniosku.

Portal zapewni widoczność transakcji z poziomu mapy miasta Poznania i pozwoli na wyszukanie żądanych transakcji w oparciu o założone kryteria. Usługa umożliwi wyszukiwanie nieruchomości gruntowych niezabudowanych, zabudowanych i lokalowych z opcją odpowiedniego filtrowania według potrzeb rzeczoznawcy. Portal umożliwi szybki dostęp do ponad 75 tys. cen transakcyjnych gromadzonych w bazie RCiWN od 2007 r. oraz da możliwość przeglądania skanów aktów notarialnych od 2010 r. bez konieczności wizyty w GEOPOZIE. Za pośrednictwem Portalu będzie można również złożyć wniosek w zakresie wyszukiwania danych i dokonać opłaty. Zamówione dane będą dostępne do odbioru również poprzez Portal.

Szczegóły dot. zapisów oraz terminy szkoleń dostępne są na stronie GEOPOZ

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment