logo gisplay

Odpowiedź Ministra na apel geodetów

Organizacje geodezyjne i kartograficzne, które podpisały porozumienie o współpracy „APEL45”Stowarzyszenie Geodetów Polskich na swojej stronie umieściło odpowiedź Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego na wystąpienie Partnerów Porozumienia APEL45  o włączenie  do zespołu doradczego do przygotowania założeń reformy procesu inwestycyjno-budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego również przedstawicieli geodetów i kartografów.

Przypomnijmy, że w połowie maja br. organizacje geodezyjne i kartograficzne podpisały porozumienie o współpracy „APEL45” zobowiązujące do współpracy w celu wypracowania wspólnych stanowisk dotyczących zmian w prawie geodezyjnym. Pod porozumieniem podpisało się sześć organizacji: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Polska Geodezja Komercyjna, Polskie Towarzystwo Geodezyjne, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Porozumienie Lokalnych Stowarzyszeń Geodetów oraz Geodezyjna Izba Gospodarcza.

Zgodnie z porozumieniem organizacje zobowiązują się do wspólnych działań dotyczących m.in. powołania komisji kodyfikacyjnej do opracowania nowej ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne oraz likwidację barier biurokratycznych i reforma PZGiK. Celem współpracy jest także kontynuacji dialogu na temat możliwości ewentualnego utworzenia samorządu zawodowego w najbliższej przyszłości.

Odpowiedź Ministra

 

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018