logo gisplay

Nowości w serwisach geoportal.gov.pl i asgeupos.pl

Przeglądarka Geoportalu została wzbogacona o funkcjonalność umożliwiającą przesyłanie aktualnego stanu mapy w postaci linka. Natomiast od września funkcjonuje nowa wersja serwisu internetowego systemu ASG-EUPOS.

 

Nowa funkcja w Przeglądarce Geoportalu ma dwa stopnie zaawansowania. Pierwszy - prostszy pozwala przesłać w postaci odnośnika (np. emailem) zasięg przestrzenny oraz rodzaj wyświetlonej aktualnie mapy. Drugi - bardziej zaawansowany pozwala przesłać odnośnik do pełnej konfiguracji mapy zapamiętanej przez Użytkownika na serwerze Geoportalu. Konfiguracja ta poza zasięgiem przestrzennym zapamiętuje pełną zawartość stworzonej przez użytkownika legendy czyli nowe zewnętrzne źródła danych, ustawienia kolejności warstw, przezroczystości, przedziały skalowe itp. Zadaniem obu funkcji jest umożliwienie Użytkownikom Geoportalu dzielenia się stworzonymi przez nich kompozycjami i odnalezionymi na mapach ciekawymi miejscami z innymi Użytkownikami.

Od września funkcjonuje nowa wersja serwisu internetowego systemu ASG-EUPOS. Obok nowej szaty graficznej na stronie udostępniono treści referatów i publikacji prasowych dotyczących systemu. Nowością jest też umieszczona na stronie głównej informacja o stanie serwisów czasu rzeczywistego. 

źródło: geoportal.gov.pl, GUGIK

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018