logo gisplay

Ruszyła rejestracja do Akademii INSPIRE

21 września rozpoczęła się rejestracja gmin do udziału w programie szkoleniowym - Akademia INSPIRE. Szkolenie ma na celu przybliżyć pracownikom administracji publicznej tematykę związaną z geoinformacją i Systemami Informacji Geograficznej pod kątem Dyrektywy Unii Europejskiej INSPIRE. Rejestracja potrwa do 30 października.

Warunkiem rejestracji gminy do programu szkoleniowego - Akademia INSPIRE jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz deklaracji uczestnictwa znajdujących się na stronie http://www.akademiainspire.pl/rejestracja. Zgłoszenie należy odesłać do Organizatora faksem (022 851 62 01) lub w formie skanu (plik *pdf) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Do programu zgłaszana jest gmina poprzez wskazanie dwuosobowego zespołu, a nie pojedyncze osoby. 

Kompleksowy program szkoleniowy ma strukturę stacjonarno-internetową i składa się z trzech etapów, zamykających się w jedną całość:

  • stacjonarne szkolenie podstawowe S1 (2 dni),
  • szkolenie metodą na odległość tzw. e-Learning EL (12 tygodni),
  • stacjonarne szkolenie specjalistyczne S2 (2 dni).
Cele programu szkoleniowego:
  • Przybliżenie pracownikom administracji publicznej tematyki związanej z geoinformacją i Systemami Informacji Geograficznej (GIS).
  • Przedstawienie możliwości zastosowań technik GIS na rzecz wzmocnienia ochrony środowiska, planowania przestrzennego i konsultacji społecznych w gminie oraz udostępniania informacji o jej działaniach.
  • Prezentację informacji o Dyrektywie Unii Europejskiej INSPIRE (związanej z rozwojem europejskiej infrastruktury danych przestrzennych) oraz związanej z nią Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej.
  • Promowanie rutynowego stosowania nowoczesnych standardów informatycznych w tym wzmocnienie umiejętności związanych z wykorzystywaniem komputera oraz zasobów informacyjnych Internetu w praktyce urzędniczej.
  • Przedstawienie możliwości zastosowania istniejących zasobów danych przestrzennych GIS na potrzeby działań gminy oraz współpracy z powiatem i innymi instytucjami.
  • Promowanie modeli współpracy między gminą a powiatem oraz instytucjami zarządzającymi obszarami chronionymi na rzecz środowiska i rozwoju zrównoważonego gminy.

więcej informacji na http://www.akademiainspire.pl

źródło: Akademia INSPIRE

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018