logo gisplay

Kraków z lotu ptaka

Urząd Miasta Krakowa udostępnił na swojej stronie 12 panoram sferycznych, na których zobaczymy najbardziej malownicze miejsca w mieście.

Każda panorama sferyczna o rozdzielczości od 1 do 3 gigapikseli, została złożona z około dwustu zdjęć wykonanych z wysokości kilkudziesięciu metrów. Ujęcia wykonano w najciekawszych turystycznie miejscach: na wawelskich dziedzińcach – arkadowym i zewnętrznym, na Rynku Głównym, przy Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kładce Bernatka, kopcu Krakusa, Forcie św. Benedykta, klasztorze Ojców Kamedułów na Bielanach, opactwie Benedyktynów w Tyńcu, na zamku w Przegorzałach i w Nowej Hucie na placu Centralnym.

Kamery są dynamicznie połączone, umożliwiając wirtualny spacer po niebie nad Krakowem. Dokładność odwzorowania, jakość powiększeń i szybkość przełączania się między lokalizacjami ułatwia intuicyjny interfejs oraz mapa.

Uzupełnieniem panoram są trójwymiarowe modele Tauron Areny Kraków, kopca Krakusa i zamku w Przegorzałach, przygotowane na podstawie zdjęć fotogrametrycznych.

Ponoramy dostępne są pod adresem: http://www.krakow.pl/panoramy/

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment