logo gisplay

Asseco dostarczy systemy bezzałogowe dla nigeryjskiej administracji

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za dostawę dla nigeryjskiego stanu Lagos systemu przeznaczonego do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych, składającego się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS (Ground Control Station), sterującego dwoma platformami bezzałogowymi o maksymalnej masie startowej do 25 kg.

Polskie rozwiązanie będzie istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS), który jest wdrażany przez stan Lagos. Zadaniem systemu będzie pozyskiwanie zdjęć rozległego obszaru aglomeracji, które następnie zostaną przetworzone i udostępnione na geoportalu. Umożliwi on m.in. efektywniejsze planowanie rozwoju regionu i zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, jak również monitoring zanieczyszczeń środowiska. Portal zapewni także łatwy dostęp do informacji dla mieszkańców oraz inwestorów. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2017 r.

- Dynamiczny rozwój na rynku afrykańskim sprawił, że systemy bezzałogowe są coraz śmielej wykorzystywane do wielu działań związanych z bezpieczeństwem lub biznesem – powiedział Zdzisław Wiater, Zastępca Dyrektora Pionu Administracji Publicznej, Asseco Poland.

W ramach projektu Asseco dostarczy: dwie stacje kontroli – Asseco GCS wraz z oprogramowaniem; system do symulacji lotów Asseco USE (Universal Simulation Environment) oraz dwie platformy bezzałogowe (Tiguar), które zbuduje współpracująca ze spółką firma uAvionics. Asseco zadba także o integrację całego rozwiązania. Ponadto będzie odpowiedzialne za szkolenie operatorów i personelu obsługowego, jak również testy systemu. Projekt będzie miał wsparcie ze strony Asseco Nigeria, które będzie odpowiedzialne za prace serwisowe.

- Między innymi dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom naszego rozwiązania, zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo przy lotach nad gęsto zaludnioną powierzchnią, pokonaliśmy konkurencję z całego świata – podkreśla Zdzisław Wiater.

Źródło: Asseco Poland

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment