• gisplay.pl

KUL zeskanowany

Wyniki mobilnego skanowania przy użyciu technologii NavVis na przykładzie pomiarów wykonanych na Katolickim Uniwersytecie LubelskimJak w praktyce prezentują się wyniki mobilnego skanowania przy użyciu technologii NavVis? Można je zobaczyć na przykładzie pomiarów wykonanych niedawno na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Prace 2 czerwca w godzinach porannych przeprowadził Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych z Warszawy będący jedynym dystrybutorem niemieckiej technologii NavVis w Polsce. Wykorzystał do tego celu robot skanujący M3 wyposażony w 3 skanery laserowe oraz 6 kamer z matrycą 16 Mpx każda. Pomiary objęły: muzeum uniwersyteckie, dziedziniec oraz część parteru gmachu głównego. Łącznie pomierzono 5046 metrów kwadratowych. Robot M3 przejechał 838 m w czasie 2 godzin, uzyskując dane o dokładności ok. 9-10 mm.

Wyniki pomiarów dostępne są przez aplikację internetową Indoor Viewer. Umożliwia ona nie tylko odbycie wirtualnego spaceru po obiekcie, ale także przeglądanie punktów zainteresowania (POI), wizualizację chmury punktów wg różnych parametrów oraz wykonywanie pomiarów w kierunku pionowym, poziomym lub dowolnym z dokładnością 10 mm.

To już kolejny projekt zrealizowany przez GIAP z wykorzystaniem technologii NavVis. Firma zeskanowała w ten sposób m.in. centrum logistyczne ID Logistics w Mszczonowie, fabrykę Opla w Gliwicach oraz kilka obiektów sakralnych (np. cerkwie w Cieszanowie i Gorajcu, synagogę w Cieszanowie czy warszawskie kościoły Wszystkich Świętych oraz Wniebowstąpienia Pańskiego).

Źródło: GIAP

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser