logo gisplay

Faro wprowadza skaner laserowy FocusS 70

Faro FocusS 70Firma Faro poinformowała o wprowadzeniu najnowszego produktu do oferty skanerów laserowych. Faro FocusS 70 to niezwykle precyzyjny skaner o krótkim zasięgu.

Skaner FocusS 70, oferuje wydajność na poziomie przemysłowym przy wyjątkowym stosunku wydajności do ceny. Główne cechy obejmują stopień ochrony (IP) 54, który umożliwia pracę w warunkach dużego zapylenia i wilgotności, obrazowanie HDR i rozszerzony zakres temperatur. Ponadto użytkownicy mają nieograniczoną swobodę wyboru oprogramowania, które najbardziej odpowiada ich procesom roboczym, w tym Faro SCENE bądź oprogramowanie innych firm, na przykład Autodesk ReCap.

Skaner Faro FocusS 70 oferuje także zestaw dodatkowych cech o wartości dodanej, dzięki którym doskonale nadaje się do zastosowań wymagających możliwości skanowania z małej odległości, spotykanej w skanerze FocusM 70, wyższej dokładności skanera FocusS 150 czy FocusS 350, a także unikatowej możliwości rejestrowania na miejscu w czasie rzeczywistym.

Krótki zasięg i najlepsza w tej klasie dokładność:

Zaprojektowany do zastosowań zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, wymagających skanowania przy odległości do 70 metrów i z dokładnością +/- 1 mm

Szybsze rejestrowanie większej ilości danych:

Oferuje szybkość wykonywania pomiarów wynoszącą niemal 1.000.000 punktów na sekundę

Poprawiona wydajność i rzetelność pomiarów:

Obsługuje funkcję rejestrowania w terenie w czasie rzeczywistym, zapowiedzianą niedawno przez firmę FARO przy okazji wprowadzenia pakietu oprogramowania SCENE 7.0

Ta niezwykle cenna funkcja umożliwia bezprzewodowe (tzn. bez pomocy karty SD) przesyłanie danych skanowania 3D, czy to z jednego skanu czy wielu przetwarzanych skanów jednocześnie, bezpośrednio do stacji roboczej/komputera osobistego w czasie rzeczywistym.

Skaner laserowy Faro FocusS 70 jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło: Faro

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment