logo gisplay

Zanieczyszczenie powietrza w Olsztynie sprawdzimy na mapie Airly

Olsztyn to kolejne miasto, gdzie zainstalowano czujniki systemu Airly, które mierzą jakość i poziom zanieczyszczenia powietrza. Wyniki pomiarów prezentowane są w czasie rzeczywistym na interaktywnej mapie.

W Olsztynie uruchomiono 25 sensorów, które pokrywają całą powierzchnię miasta. Odczyty z czujników można śledzić na mapie zamieszczonej na stronie www.map.airly.eu, gdzie w konkretnej lokalizacji sprawdzimy m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.

Na mapie Airly prezentowane są dane z całej Polski z ponad 300 sensorów Airly oraz z około 100 stacji oficjalnego monitoringu jakości powietrza (GIOŚ), z wyłączeniem tych, które nie mierzą pyłu zawieszonego (PM). Dane prezentowane są na bieżąco z uwzględnieniem najnowszych pomiarów. Odczyty z sensorów Airly pokazywane są w stanie rzeczywistym, natomiast oficjalne stacje podają dane co godzinę, niekiedy z opóźnieniem wynoszącym kolejną godzinę. Ponadto dzięki zaawansowanym algorytmom można sprawdzić na platformie szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny. Wszystkie te dane są dostępne również dla użytkowników korzystających z API. System Airly to także aplikacje na system Android i iOS.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018