logo gisplay

Big Data w zarządzaniu wodą

GIS MPWiK WrocławZespół naukowców z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zbada związki pomiędzy rozmieszczeniem ludności a zużyciem wody w mieście.

Projekt badawczy realizowany jest w ramach konkursu Pathfinder programu Ideator stowarzyszenia Climate-KIC, którego celem jest ocena potencjału konkretnego pomysłu i pokazanie jak badawcze idee mogą przerodzić się w innowacyjny produkt, którego brakuje na rynku.

W ramach projektu opracowane zostaną algorytmy przemieszczania się mieszkańców Wrocławia na podstawie danych mobilnych z telefonii komórkowej w kontekście zrównoważonego gospodarowania wodą. Istotnym aspektem będzie dynamiczna wizualizacja danych czasowo-przestrzennych w postaci platformy udostępniającej wyniki. Głównym odbiorcą rezultatów projektu i partnerem przemysłowym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne.

Zespół w składzie: dr inż. Katarzyna Kopańczyk (kierownik), mgr inż. Barbara Kasieczka, mgr inż. Kamil Smolak, dr inż. Katarzyna Siła-Nowicka (UBDC-UG) będzie realizował innowacyjny pomysł przez 6 miesięcy.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018