logo gisplay

Nowe funkcjonalności w geoportalach GEOBID

Nowe funkcjonalności w geoportalach GEOBID Firma GEOBID poinformowała o kolejnej aktualizacji swojego geoportalu. Spośród wielu wprowadzonych zmian i optymalizacji najważniejszą (z punktu widzenia użytkownika) jest możliwość szrafurowania wyszukiwanych działek.

Opcja szrafurowania (wypełniania) działa zarówno przy wyszukiwaniu działek poprzez numer, jak i poprzez osobę (właściciela/władającego). W tym drugim przypadku znacznie poszerzono liczbę szrafurowanych działek (do kilku tysięcy), co umożliwia przeprowadzenie analiz własnościowych bezpośrednio w geoportalu.

Dodano także możliwość ukrywania informacji o budynkach podczas przeglądania bazy EGiB – opcja jest przydatna w trakcie wydruku danych, gdy informacje o budynkach nie są potrzebne.

Nowe funkcjonalności wymagają, aby serwerem WMS była EWMAPA w wersji minimum 12.18. Wersja ta wprowadza też znaczne usprawnienia w działaniu geoportalu – odszukiwanie działek następuje bez połączenia z bazą, na podstawie danych odczytanych do pamięci, co znacznie przyspiesza operację lokalizacji działki i eliminuje ewentualne problemy z brakiem połączenia pomiędzy EWMAPĄ WMS a serwerem bazy danych.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018