logo gisplay

Ruszył konkurs Esri - Storytelling with Maps Contest 2018

Firma Esri ogłosiła rozpoczęcie konkursu na najlepszą historię opowiedzianą na mapie „Storytelling with Maps Contest 2018”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. licencja oprogramowania ArcGIS.

Story Maps to aplikacja pozwalająca na dynamiczne, interaktywne łączenie map, tekstu, treści multimedialnych, w celu opowiedzenia historii o naszym otoczeniu, społecznościach, narodach i świecie.

- Konkurs Esri Storytelling with Maps Contest ma na celu pokazanie, że aplikacja Story Maps to kreatywne narzędzie do prezentowania treści w sposób, który jest czytelny i zrozumiały dla każdego. Wykorzystując geografię jako sposób do prezentowania informacji, możemy opowiedzieć historię jakiegoś miejsca, opisać ciekawe wydarzenie lub omówić najnowsze trendy. Wszystko w sposób atrakcyjny i angażujący użytkowników i odbiorców – komentuje Małgorzta Grzywacz, Dyrektor Marketingu w Esri Polska.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maksymalnie trzy historie opracowane w jednym z szablonów Story Maps. Termin zgłaszania prac konkursowych mija 7 maja 2018 roku.

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane na podstawie kryteriów, takich jak design, ogólna wartość merytoryczna oraz kreatywność w tworzeniu historii. Wszystkie opracowania muszą powstać w oparciu o jedną z dostępnych aplikacji Esri Story Maps oraz zostać opublikowane w usłudze ArcGIS Online lub na innym publicznie dostępnym serwerze.

Esri przyzna trzy miejsca na podium w każdej z pięciu kategorii:

  • Ochrona, środowisko i zrównoważony rozwój;
  • Podróże, miejsca i rekreacja;
  • Kultura, historia i wydarzenia;
  • Nauka, technologia i edukacja;
  • Infrastruktura, planowanie i zarządzanie.

Dodatkowo, nagroda główna zostanie wręczona za najlepszą historię przygotowaną w aplikacji Story Maps.

W konkursie „Esri Storytelling with Maps Contest 2018” można zdobyć następujące nagrody:

  • Nagroda Główna: Roczna licencja na oprogramowanie ArcGIS na użytek własny, kupon egzaminacyjny Esri Technical Certification, pamiątkowa tabliczka oraz dyplom;
  • Nagrody za pierwsze miejsce: Kupon egzaminacyjny Esri Technical Certification, pamiątkowa tabliczka oraz dyplom;
  • Nagrody za drugie i trzecie miejsce: jedno z wydawnictw firmy Esri wybrane przez zwycięzcę, pamiątkowa tabliczka oraz dyplom.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w trakcie konferencji Esri User Conference 2018, która odbędzie się w dniach 9-13 lipca w San Diego.

Szczegóły dotyczące wzięcia udziału w konkursie

Zwycięskie historie w roku ubiegłym

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018