logo gisplay

Klimatologia i Ochrona Atmosfery na UWR z dużą dawką GIS-u

Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery (ZKiOA) Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny otworzył nabór na studia magisterskie, które pozwalają uzyskać specjalistyczną wiedzę o środowisku przy wykorzystaniu nowoczesnych metod pomiarowych i narzędzi GIS.

Studia magisterskie w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery IGRR pozwalają uzyskać wiedzę o środowisku, z dużym naciskiem na umiejętności praktyczne poszukiwane na rynku pracy, takie jak: modelowanie numeryczne, umiejętność pracy z dużą ilością danych, w tym z danymi przestrzennymi oraz doświadczenie w pracy terenowej, z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury pomiarowej, w tym dronów czy mobilnych stacji badawczych.

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie m.in. w instytucjach zajmujących się środowiskiem, w tym monitoringiem środowiska (np. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, firmy prywatne), firmach wykorzystujących metody geoprzetwarzania, administracji państwowej oraz instytucjach i agencjach UE. Wielu absolwentów kontynuuje również pracę naukową w najlepszych ośrodkach w Polsce i na świecie.

Warunkiem koniecznym przyjęcia na studia jest ukończenie studiów licencjackich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych, m.in. geografii, ochrony środowiska, geologii, matematyki, fizyki i chemii.

Więcej informacji o studiach na stronie internetowej: www.meteo.uni.wroc.pl

Aplikacja na studia poprzez stronę: www.irka.uni.wroc.pl

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018