logo gisplay

Geoportal.gov.pl już pod kontrolą GGK

Zgodnie z ustawą z 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej od 21 czerwca Główny Geodeta Kraju przejął obowiązek tworzenia i utrzymania geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej oraz prowadzenia ewidencji zbiorów i usług danych przestrzennych.

Pierwszym odczuwalnym dla użytkowników działaniem są zmiany w interfejsie ułatwiające dostęp do publikowanych informacji. Najważniejsze nowości to:

  • zmiany w głównym menu portalu tak, aby korzystanie z niego było bardziej intuicyjne;
  • na stronie startowej udostępniono sekcje aktualności, w której na bieżąco będą podawane informacje dotyczące nowych danych i funkcjonalności udostępnianych w portalu;
  • zmiana interfejsu przeglądarki mapowej geoportal.gov.pl, dzięki której wszystkie jej funkcje są dostępne zaraz po uruchomieniu.

Wprowadzone zmiany są pierwszymi z planowanych przez nowego Głównego Geodetę Kraju Waldemara Izdebskiego, które mają uczynić serwis geoportal.gov.pl przystępnym narzędziem dostępu do danych gromadzonych w ramach Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W szczególności dotyczy to danych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, za które odpowiedzialny jest Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Źródło: GUGiK

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018