logo gisplay

Aktualizacja granic mezoregionów fizyczno-geograficznych Polski

Na łamach pisma "Geographia Polonica" ukazała się publikacja aktualizująca stan wiedzy na temat mezoregionów w Polsce. Nowe mezoregiony oraz ich granice można obejrzeć w Geoserwisie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W porównaniu z poprzednią regionalizacją fizyczno-geograficzną Polski liczba mezoregionów wzrosła z 316 do 344. Doprecyzowano również przebieg granic mezo- i makroregionów w oparciu o najnowsze dane geologiczne i geomorfologiczne.

Nowe mezoregiony oraz ich granice można obejrzeć korzystając z prowadzonej przez Generalną Dyrekcje Ochrony Środowiska witryny interaktywnych map Geoserwis, dostępnej pod adresem geoserwis.gdos.gov.pl.  W celu dokonania aktywacji odpowiedniej warstwy w oknie Legendy należy zaznaczyć folder Inne dane środowiskowe, a następnie warstwę Mezoregiony fizycznogeograficzne. Mapa dostępna jest w skali 1: 50 000.

Artykuł oraz warstwy przestrzenne zostały opublikowane na stronie www.geographiapolonica.pl. Zostały tam również zamieszczone do pobrania pliki danych przestrzennych w formacie ZIP.

Źródło: GDOŚ

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018