logo gisplay

Mapa ruchu pieszego

Melbourne wdrożyło w pełni zautomatyzowany system liczenia pieszych. Dane prezentowane są na mapie niemalże w czasie rzeczywistym.

System wykorzystuje sensory, które montowane są na światłach przy przejściach dla pieszych, ale także na markizach sklepów i lokali usługowych. Czujniki liczą pieszych poruszających się w każdym kierunku i  przesyłają dane co 15 minut, które wizualizowane są na interaktywnej mapie City of Melbourne - Pedestrian Counting System.

W menu po lewej stronie mapy możemy wybrać konkretny dzień i zobaczyć animację jak kształtował sie ruch przez całą dobę. Dane zbierane przez czujniki pokazane są na mapie za pomoca marekrów w trzech kolorach, które infromują nas czy aktualny ruch jest mniejszy (kolor niebieski) lub większy (kolor żółty i biały) od średniiej liczby pieszych w tych samych godzinach w ostatnich czterech tygodniach. Ponadto jak klikniemy na konkretny marker otworzy się okno z wykresem przedstawiącym średnie dzienne natężenie ruchu, z minionych czterech tygodni oraz średnie roczne.

Urzędnicy z Melbourne zamierzają wykorzystać zebrane dane m.in. przy podejmowaniu decyzji dotyczących planowania przestrzenngo oraz miejskiej komunikacji.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018