logo gisplay

OneSoil Map - imponująca mapa upraw w Europie i USA

OneSoil MapOneSoil Map to interaktywna mapa przedstawiająca rozmieszczenie upraw w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dane obejmują ponad 57 milionów pól i zebrane zostały na podstawie analizy zdjęć satelitarnych.

OneSoil Map pokazuje lokalne i globalne trendy w produkcji roślinnej w ciągu ostatnich trzech lat. Stworzona została przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji rozpoznających rodzaje upraw na podstawie zobrazowań wykonanych przez satelity Sentinel programu Copernicus. Algorytmy te są w stanie rozpoznać 19 różnych upraw z ponad 90-procentową dokładnością - informuje twórca mapy, białoruski start-up, który specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań GIS w rolnictwie. 

Z mapy dowiemy się jakie są najpopularniejsze uprawy w danym kraju lub regionie, gdzie na przykład rośnie przesnica, kukurydza, jęczmień czy soja. Sprawdzimy ile hektarów ziemi uprawnej zostało przeznaczonych na każdy rodzaj uprawy i jaka jest średnia powierzchnia pola. Możemy także filtrować mapę według poszczególnych upraw, czy wyświetlić rozkład plonów z ostatnich trzech lat, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Na OneSoile Map prześledzimy również etapy rozwoju uprawianych roślin, które to algorytmy odczytały ze zdjęć satelitarnych.

Obecnie mapa przedstawia rozmieszczenie upraw w 42 krajach, ale Białorusini już teraz zapowiadają, że do 2020 roku ma obejmować pola z całego globu.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018