logo gisplay

Wyszukiwarka grobów na warszawskich cmentarzach

Wyszukiwarka grobów na warszawskich cmentarzach (fot. mapa.um.warszawa.pl)W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych warto przypomnieć, że w stołecznym geoportalu działa wyszukiwarka grobów na zabytkowych cmentarzach parafialnych (Cm. Stare Powązki i Cm. Ewangelicko - Augsburski ) oraz na cmentarzach komunalnych.

Mapa warszawskich cmentarzy zawiera wyszukiwarkę nazwisk osób pochowanych, której zadaniem jest wskazanie dokładnej lokalizacji nagrobka (dot. wszystkich cmentarzy) i wyświetlenie szczegółowych informacji o nim (dot. jedynie cmentarzy zabytkowych). W tej chwili w bazie znajduje się już ponad 220 tys. grobów oraz ponad 434 tys. osób pochowanych na czterech warszawskich cmentarzach (Stare Powązki, Ewangelicko-Augsburski, Komunalny Północny, Wojskowy).

Wyszukiwarka grobów na warszawskich cmentarzach (fot. mapa.um.warszawa.pl)W wyszukiwarce, którą znajdziemy po prawej stronie ekranu, należy zaznaczyć odpowiedni cmentarz, a następnie wpisać dane osoby, której miejsca pochówku poszukujemy, tj. nazwisko, imię, datę śmierci. Po wyświetleniu listy wyników należy wybrać dane odpowiadające szukanej osobie zaznaczając je kursorem myszki. Spowoduje to powiększenie mapy cmentarza do miejsca, gdzie znajduje się szukany nagrobek. Symbolizujący go prostokąt zostanie podświetlony na niebiesko, a z boku wyświetli się okienko z ogólnymi informacjami (nr kwatery, rzędu i miejsca – dot. wszystkich cmentarzy) oraz miniaturami zdjęć (dot. jedynie cmentarzy zabytkowych).

Projekt inwentaryzacji cmentarzy zabytkowych powstał z inicjatywy Urzędu Miasta s t. Warszawy i realizowany jest przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków we współpracy z Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji oraz Biurem Geodezji i Katastru. Obecnie partnerem projektu jest m.in. Archidiecezja Warszawska – Warszawska Kuria Metropolitalna – zatrudniająca osoby wykonujące prace inwentaryzacyjne na Starych Powązkach.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018