logo gisplay

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki WarszawskiejWydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich z klas II i III do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym, którego zwycięzcy mogą otrzymać indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka.

Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów szkół średnich uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w technologiach geoinformacyjnych. W pierwszej edycji Konkursu wzięło udział ponad 250 uczniów, spośród których wyłoniono 30 finalistów, których gościliśmy na Politechnice Warszawskiej. W tym roku, po raz drugi głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie technologii firmy Google.

Geoinformatyka to jeden z trzech najbardziej obleganych kierunków studiów w Politechnice Warszawskiej (kilkunastu kandydatów na jedno miejsce). O atrakcyjności tego kierunku studiów w Politechnice Warszawskiej świadczy m.in. fakt dwukrotnego z rzędu przyznania przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa” certyfikatu „Studia z Przyszłością” (2016, 2017) oraz certyfikatu nadzwyczajnego „Laur Innowacji” (2017). Geoinformatyka jest również jednym z podobszarów tematycznych Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, które obejmują dziedziny gospodarki posiadające najwyższy potencjał naukowy i gospodarczy w skali kraju.

Konkurs składa się z trzech następujących części:

  • Eliminacji w dniach 10 grudnia 2018 r. – 2 lutego 2019 r.,
  • Etapu Centralnego i Finału dn. 22.03.2019 r.

Przed rozpoczęciem I etapu oraz przed Etapem Centralnym odbędą się bezpłatne szkolenia i warsztaty zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, umożliwiające profesjonalne przygotowanie do Konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu Konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.geoinformatyka.gik.pw.edu.pl oraz na profilu www.facebook.com/KonkursGeoinformatyczny.

Paweł J. Kowalski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu Geoinformatycznego

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018