logo gisplay

Ciekawe mapy 3D szwajcarskich miast

Mapa 3D ZurychuMiłośnicy zabytkowej architektury mogą podziwiać dwa miasta Szwajcarii na wyjątkowych trójwymiarowych wizualizacjach. Dzięki Open Data Zurich internauci mogą zwiedzać model 3D Zurychu, a dzięki projektowi stworzonemu przez Auguste Magnina, można się przenieść na wirtualną wycieczkę po Genewie z 1850 roku.

Model 3d Zurychu jest dostępny przez platformę Open Data Zurich, dzięki której użytkownicy sami mogą dodawać kolejne budynki. Sama mapa jest dostępna przez Codeopen, która dodaje wizualizacje 3D wbudowujące do mapy Esri. Gdy dany budynek jest już dodany, użytkownik może zoomować w obie strony oraz oglądać go z różnych stron. Po kliknięciu w konkretny obiekt można sprawdzić w jakich formatach jest dostępny.

Mapa 3D  Genewy z 1850 roku

Kolejną okazją do wirtualnego zwiedzania Szwajcarii jest interaktywna mapa Genewy. W tym wypadku nie tylko przenosimy się do innego miejsca, ale też podróżujemy w czasie i cofamy się o 168 lat. Wirtualna mapa 3D Genewy z 1850 roku powstała na podstawie makiety miasta stworzonej w XIX w. przez architekta Augusta Magnina. Platforma pozwala na wycieczkę po ulicach miasta, zbliżanie się do samych elewacji, czy spojrzenie na nie z lotu ptaka nad dachami. Menu zawiera listę najważniejszych miejsc oraz ich historię.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018