logo gisplay

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska wybrało nowy zarząd

W miniony weekend (2 lutego) w Warszawie odyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska, na którym wybrano nowy zarząd oraz przedstawiono plany na najblizszą kadencję.

Sobotnie spotkanie było ostatnią szansą, aby zadecydować o przyszłości Stowarzyszenia. Wcześniejsze Walne Zebranie członków, które odbyło się 25 listopada ubiegłego roku,  z powodu frekwencji nie było w stanie wyłonić władz, wobec czego istniała groźba likwidacji Stowarzyszenia. Tym razem się udalo. W składzie nowego zarządu znaleźli się:

  • Andrzej Kępys - Prezes;
  • Olga Barańczyk - Wiceprezes;
  • Bartczak Włodzimierz - Wiceprezes;
  • Michał Brzozowski - Skarbnik.

W skład komisji rewizyjnej weszli: Tomasz Ganicz (Przewodniczący), Tomasz Nycz oraz Ryszard Mikke.

Jak informuje Stowarzyszenie na swoim fanpageu, głównym zadaniem na następne kilka tygodni będzie uporządkowanie spraw formalnych. W ramach kadencji nowy zarząd chciałby również dopełnić formalności, żeby OSM Polska stał się local-chapterem OSMF, co da Stowarzyszeniu wymierny wpływ na decyzje podejmowane w całym projekcie. Stowarzyszenie zamierza również  zacieśnić współpracę z instytucjami państwowymi oraz zbudować bazę wiedzy i usług pozwalających na wsparcie polskich firm rozważających przejście na dane OSM lub już ich używających.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018