logo gisplay

Great Escape – mapa z wyszukiwarką najtańszych lotów

Great Escape – mapa z wyszukiwarką najtańszych lotówWyszukiwarka Great Escape umożliwia znalezienie najtańszych lotów do każdego zakątka globu za pomocą interaktywnej mapy.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wyszukiwarki tanich lotów. Podróżnicy mają do wyboru szeroki wachlarz platform, z których mogą skorzystać wybierając się zarówno na krótki city break jak i wielomiesięczną podróż życia. Portal stworzony przez podróżników Great Escape udostępnił kolejną platformę – tym razem w formie interaktywnej mapy.

Informatycy z MIT Senseable’s Lab stworzyli interaktywną mapę, która pokazuje najtańsze loty do prawie każdego miasta na świecie z najbliższego lotniska. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać miejsce wylotu, a mapa pokazuje na żywo najtańsze bilety do wszystkich dostępnych celów podróży. Dostępne są także filtry, które pozwalają na selekcję biletów z uwzględnieniem budżetu, regionu, lotów z przesiadkami, bezpośrednich, pogody i potrzebę wyrobienia wizy.

Dane cen biletów pokazane na mapie pochodzą z platform Skyscanner i i Kiwi. Mapa została stworzona wykorzystując oprogramowanie deck.gl oraz Mapbox GL. Póki co, mapa nie pokazuje cen biletów w jedną stronę, ale ta opcja ma być wkrótce dodana.

Great Escape to portal tworzony przez podróżników, którzy jak sami twierdzą specjalizują się w doradzaniu jak podróżować tanio zarówno jeśli chodzi o same przeloty, ale także akomodację i wyżywienie.

Mapa Great Escape nie jest jedyną tego typu platformą. Podróżnicy mogą też skorzystać z wyszukiwarek najtańszych lotów takich jak Google flights, Kiwi.com czy skiplagged.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018