logo gisplay

Great Escape – mapa z wyszukiwarką najtańszych lotów

Great Escape – mapa z wyszukiwarką najtańszych lotówWyszukiwarka Great Escape umożliwia znalezienie najtańszych lotów do każdego zakątka globu za pomocą interaktywnej mapy.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wyszukiwarki tanich lotów. Podróżnicy mają do wyboru szeroki wachlarz platform, z których mogą skorzystać wybierając się zarówno na krótki city break jak i wielomiesięczną podróż życia. Portal stworzony przez podróżników Great Escape udostępnił kolejną platformę – tym razem w formie interaktywnej mapy.

Informatycy z MIT Senseable’s Lab stworzyli interaktywną mapę, która pokazuje najtańsze loty do prawie każdego miasta na świecie z najbliższego lotniska. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać miejsce wylotu, a mapa pokazuje na żywo najtańsze bilety do wszystkich dostępnych celów podróży. Dostępne są także filtry, które pozwalają na selekcję biletów z uwzględnieniem budżetu, regionu, lotów z przesiadkami, bezpośrednich, pogody i potrzebę wyrobienia wizy.

Dane cen biletów pokazane na mapie pochodzą z platform Skyscanner i i Kiwi. Mapa została stworzona wykorzystując oprogramowanie deck.gl oraz Mapbox GL. Póki co, mapa nie pokazuje cen biletów w jedną stronę, ale ta opcja ma być wkrótce dodana.

Great Escape to portal tworzony przez podróżników, którzy jak sami twierdzą specjalizują się w doradzaniu jak podróżować tanio zarówno jeśli chodzi o same przeloty, ale także akomodację i wyżywienie.

Mapa Great Escape nie jest jedyną tego typu platformą. Podróżnicy mogą też skorzystać z wyszukiwarek najtańszych lotów takich jak Google flights, Kiwi.com czy skiplagged.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018