logo gisplay

Anomalie globalnych temperatur w 3D

Anomalie globalnych temperatur w 3DW sieci pojawiają się kolejne wizualizacje obrazujące globalne ocieplenie. Global Temperature Anomalies 3D to trójwymiarowa mapa globu pokazujące anomalie temperatur na całym świecie z ostatnich 70 lat.

Kanadyjski departament do spraw zmian klimatycznych poinformował w ostatnim czasie, że temperatury w Kanadzie rosną dwa razy szybciej, niż średnia światowa. Naukowcy od lat zaznaczają, że okolice Arktyki ocieplają się szybciej niż inne regiony. Ten schemat jest wyraźnie widoczny na wizualizacji Global Temperature Anomalies 3D.

Na trójwymiarowej mapie Ziemi temperatury zaznaczone są czerwonym kolorem, żeby pokazać czy w zaznaczonym roku były wyższe niż średnia w dłuższym okresie. Skrajna wysokość słupka obrazuje najwyższą zarejestrowaną anomalię. Kolor niebieski słupka obrazuje natomiast najzimniejsze zarejestrowane anomalie temperatur od 1950 roku.

Użytkownik może wybrać poszczególny rok lub włączyć animacje pokazująca zmiany klimatyczne. Wyraźnie widać jak z każdym rokiem rejestrowanych jest coraz więcej rekordów najwyższych temperatur. Oprócz tego, można zaobserwować, że najwięcej anomalii jest w północnej części Ziemi, szczególnie w Arktyce.

Dane pochodzą z National Centers for Environmental Information i aktualizowane są co miesiąc. Według twórcy wizualizacji Gregorego Hunkinsa, celem jest szerzenie świadomości na temat zmian klimatycznych na Ziemi.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018