logo gisplay

QGIS: wyszukiwarka LPIS zastąpiona wtyczką ULDK GUGiK

QGIS: Wyszukiwarka LPIS zastąpiona wyszukiwarką ULDK GUGiKFirma GIS Support poinformowała o wycofaniu ze swojego repozytorim wtyczek QGIS „Wyszukiwarki LPIS” i zastąpieniu jej wtyczką „Wyszukiwarka działek ewidencyjnych (ULDK GUGiK)”.

Wtyczka ULDK GUGiK jest o wiele dokładniejsza. Umożliwia bowiem wprowadzenia parametrów wyszukiwanej działki ewidencyjnej (województwo, powiat, gmina, obręb, numer działki), a zapytanie nie trafi do centralnej bazy utrzymywanej w ramach geoportal.gov.pl, ale zostanie przekazane do systemu odpowiedniego powiatu, który wyśle do nas geometrię wyszukanej działki prosto z Ewidencji Gruntów i Budynków. A więc otrzymamy najaktualniejszą geometrię działki wraz z podstawowymi atrybutami (dla ok. 300 powiatów; stan na czerwiec 2018).

Wtyczka „Wyszukiwarka działek ewidencyjnych ULDK GUGiK” nie posiada jedynie narzędzia do masowego pobierania działek na podstawie geometrii (narzędzie „przecięcia LPIS” we wtyczce „Wyszukiwarka LPIS”). Jest to spowodowane brakiem tego narzędzia w ULDK.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018