logo gisplay

Metrocosm – mapa globalnej migracji w latach 2010-2015

Metrocosm – mapa globalnej migracji w latach 2010-2015Migracja ludności wciąż pozostaje jednym z najgorętszych tematów ostatnich lat. Politycy i media często używają go do manipulowania opinią publiczną. By nie dać się wprowadzić w błąd warto jednak sprawdzić dokładne dane. Te dotyczące światowego kryzysu migracyjnego w niezwykle przystępny sposób prezentuje mapa Metrocosm.

Wizualizacja Metrocosm pokazuje estymowaną tzw. imigrację netto (przypływ ludności minus odpływ ludności w danym miejscu) między 2010 a 2015 rokiem. Niebieskie koła zaznaczają dodatnią migrację – czyli więcej ludzi przyjechało niż wyjechało w dane miejsce. Czerwone koła oznaczają ujemną migrację – czyli więcej wyjechało. Natomiast każda żółta kropka to tysiąc osób.

Jeśli najedzie się kursorem na dane koło pokazuje się informacja ze szczegółowymi liczbami. Gdy użytkownik kliknie w koło, wizualizacja pokazuje skąd i dokąd odbywa się ruch ludności z danego kraju.

Przykładowo, warto zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o emigrację z ogarniętej wojną domową Syrii, to najwięcej emigrantów przyjmują ościenne kraje: Turcja, Jordan, Liban, a nawet Irak, a nie jak to często się wspomina w mediach – kraje Europy Zachodniej.

Autorem mapy jest Max Galka. Dane do utworzenia platformy pochodzą z tworzonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych Total Migrant Stock. Do jej utworzenia użyto Javascript: D3, three.js oraz MapboxGL.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018