logo gisplay

Mapy Google pozwolą dzielić się lokalizacją i trasami w czasie rzeczywistym

W Mapach Google na Androida oraz iOS pojawi się wkrótce nowa funkcja umożliwiająca dzielenie się informacją o swoim położeniem z innymi użytkownikami aplikacji. Opcja ma być dostępna na całym świecie i działać w czasie rzeczywistym.

Osoby, którym udostępnimy taką informację, będą mogły odczytać położenie geograficzne na telefonach z systemem Android i iOS, mobilnej stronie internetowej, a nawet pulpicie komputera.

Jak to działa krok po kroku? Jeśli chcemy dać komuś znać, gdzie jesteśmy, trzeba otworzyć menu boczne albo dotknąć niebieskiej kropki, którą oznaczone jest nasze aktualne położenie. Wybieramy „Udostępnij lokalizację”, a potem zaznaczamy osoby, z którymi chcemy się podzielić informacją o swoim położeniu, i określcie, jak długo ma ono być dla nich widoczne. Możemy udostępnić swoją lokalizację kontaktom z Google, a także poprzez wysłanie linka na swoim ulubionym komunikatorze. Odbiorcy wiadomości będą mogli zobaczyć na swoich Mapach, gdzie aktualnie jesteśmy, a w naszej aplikacji nad kompasem pojawi się symbol przypominający, że nasze położenie jest udostępnione innym. W każdej chwili można wyłączyć dzielenie się lokalizacją.

Funkcja pozwala także podzielić się trasą, którą właśnie pokonujemy. Wystarczy wybrać przycisk „Więcej” na dole ekranu nawigacji, a potem „Udostępniaj postępy”. Osoby, którym udostępnimy taką informację, zobaczą oczekiwany czas przybycia i będą mogły śledzić trasę w miarę, jak będziemy zbliżać się do celu. Udostępnianie położenia na trasie automatycznie wyłączy się, kiedy dotrzemy na miejsce.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018