logo gisplay

Poznańska komunikacja miejska już wkrótce na Mapach Google

Dzięki porozumieniu pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu i firmą Google niebawem będzie można w pełni korzystać z funkcji Transit, służącej do planowania podróży komunikacją zbiorową. Od kilku dni trwają testy nowej funkcjonalności.

Usługa Transit na mapie Google umożliwia użytkownikom wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską i podmiejską bezpośrednio na mapie Poznania i okolic.

Przygotowania do uruchomienia możliwości planowania podróży na mapach Google były długotrwałe, obu stronom zależy bowiem, aby informacja udostępniana użytkownikom była jak najbardziej precyzyjna. Od ubiegłego tygodnia trwa ostatnia faza testów. Na tym etapie ZTM sprawdza poprawność wszystkich danych, a wszelkie niedoskonałości są na bieżąco zgłaszane i korygowane.

Z funkcji Transit (transport publiczny) na mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Na stronie www.peka.poznan.pl/vm funkcjonuje już Wirtualny Monitor, który umożliwia sprawdzenie za ile minut (w czasie rzeczywistym) na konkretny przystanek przyjedzie pojazd wybranej przez użytkownika linii. Podobne wskazania są dostępne na tablicach informacji pasażerskiej, znajdujących się na przystankach w części Poznania.

Źródło: ZTM w Poznaniu

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018