logo gisplay

Google ulepsza planowanie podróży na swoich mapach

Mapy Google wzbogaciły się o kilka nowych funkcji, które pozwolą przejąć kontrolę nad codziennymi dojazdami.

W Mapach Google dostępna jest teraz karta “Dojazd”, która pozwala jednym dotknięciem sprawdzić na żywo natężenie ruchu i informacje o trasach dostosowane do tego, jak przemieszczamy się na co dzień. Aplikacja powie nam, czy trasa będzie wyglądała tak jak zwykle, czy może droga zajmie więcej czasu ze względu na wypadki lub korki. W wypadku opóźnienia funkcja podpowie także alternatywne trasy, którymi będziemy mogli szybciej dotrzeć do pracy. Na urządzeniach z systemem Android otrzymamy również powiadomienia o opóźnieniach i zakłóceniach na swojej trasie w czasie rzeczywistym - w ten sposób dowiemy się o zdarzeniach na drodze z wyprzedzeniem, co pozwoli uniknąć spóźnienia.

Dostępna jest także nowa funkcja dla osób, których droga obejmuje zarówno przejazd własnym autem, jak i transportem publicznym. Wyświetla ona pomocne informacje o tym, kiedy wyjechać, dla każdego etapu podróży. Dowiemy się czy na trasie powstał korek, kiedy odjeżdża następny pociąg i ile czasu zajmie droga piechotą ze stacji do biura.

Kolejna nowość to możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym, gdzie dokładnie jest autobus czy pociąg, na który czekamy. Funkcja ta dostępna jest już w 80 miastach na świecie. Wkrótce dostępna będzie także w polskich miastach. Ponadto w Sydney Google nawiązało współpracę z zakładem komunikacji Transport New South Wales, żeby móc pokazywać , ile mniej więcej osób jedzie w następnym pociągu czy autobusie. W ten sposób będziemy wiedzieć z wyprzedzeniem, czy uda się zdobyć miejsce siedzące.

Nowe funkcje pojawią się na całym świecie w tym tygodniu, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Będzie do nich dostęp, po aktualizacji aplikacji w Sklepie Play albo App Store.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018