logo gisplay

Rozszerzona rzeczywistość i nowe funkcje w Mapach Google

W Google Maps pojawiła się nowa funkcja o nazwie Live View, dzięki której można użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby znaleźć najlepszą pieszą trasę. W aplikacji dodano także nowe narzędzia, które mają pomóc w podróży.

Nie ma nic lepszego niż zwiedzanie nowego miasta na piechotę. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie zarówno zabytków, jak i klimatu danego miejsca. Czasem jednak może być trudno dokładnie stwierdzić, w którą stronę należy pójść. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View  możecie teraz użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby to określić. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy maja nas teraz poprowadzić najlepszą drogą.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Google testował funkcję Live View ze społecznością Lokalnych przewodników i użytkowników Pixela, a od tego tygodnia rozszerza wersję beta na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit. Ta nowa funkcja działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie.

Rezerwcje w jednym miejscu

Teraz wszystkie rezerwacje, zarówno lotów, jak i hoteli, znajdziecie w jednym miejscu - specjalnej zakładce Rezerwacje w Mapach Google.  Wystarczy, że po prostu dotkniecie trzech szarych linii w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierzecie opcję „Twoje miejsca”. W karcie „Rezerwacje” będziecie mogli zobaczyć listę wszystkich swoich nadchodzących podróży. Po kliknięciu w daną wycieczkę, wyświetlą Wam się wszystkie rezerwacje z nią związane. Będziecie mieć do nich dostęp, nawet wtedy gdy jesteście offline, więc nie musicie się martwić o połączenie z siecią, nawet gdy podróżujecie na odległy kontynent i nie macie wykupionego pakietu danych.

Znajdź najlepsze jedzenie w mieście

Dzięki Mapom Google możecie teraz szybko znaleźć restauracje dopasowane do Waszych upodobań dzięki opcji Dopasowane do Ciebie. Możecie także zobaczyć, jak długo w danym miejscu trzeba czekać na stolik, a nawet zrobić rezerwację w wybranym lokalu bez opuszczania aplikacji. Dzięki nowej funkcji popularnych potraw możecie też szybko sprawdzić, jakie pozycje w menu najbardziej warto sprawdzić.

Przywołaj wspomnienia i podziel się nimi z przyjaciółmi

Jeśli zdecydowaliście się na włączenie Historii lokalizacji, możecie teraz użyć zaktualizowanej wersji Osi czasu, aby łatwo przypomnieć sobie tę niesamowitą restaurację z dziurami w ścianie lub uroczy sklepik z pamiątkami, do którego wpadliście zupełnie przypadkiem. Będziecie mogli także odtworzyć wszystkie trasy, zarówno te na wsi, jak i w mieście, a także przejść do kategorii miejsc i przypomnieć sobie wszystkie restauracje, sklepiki, hotele, lotniska i turystyczne atrakcje, które odwiedziliście. Następnym razem, gdy ktoś poprosi Was o rekomendacje dotyczące podróży, będziecie mogli łatwo wyeksportować swoje ulubione miejsca do specjalnej listy, w której możecie też dodać stosowne notatki (np. świetne miejsce na piknik przy Luwrze), i taki kompletny dokument udostępniać przyjaciołom i rodzinie.

Dostęp do zakładki z rezerwacjami lotów i hoteli, opcja Podglądu na żywo (w krajach, w których dostępna jest funkcja Street View) oraz nowa oś czasu powinna pojawiać się na telefonach w nadchodzących tygodniach. Rezerwacje i Live View  będą dostępne na Androida i iOS, a nowa Oś czasu tylko na Androida.

Źródło: Blog Google

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018