logo gisplay

TargetMap - nowe narzędzie do tworzenia map on-line

TargetMap to darmowa i prosta w obsłudze aplikacja internetowa, która bazując na mapach Googla, umożliwia tworzenie i publikowanie map w Interencie.

Jak zapewniają twórcy aplikacji, TargetMap to narzędzie, które umożliwia każdemu (zarówno organizacjom, jak i osobom prywatnym) w szybki i łatwy sposób prezentację danych na mapie, a następnie dzielenie się nimi w Internecie. Dane możemy przedstawić w skali świata, kontynentu, kraju, i co najważniejsze także w skali regionów. W przypadku Polski są to województwa i powiaty.

Aby stworzyć własną mapę, należy się zarejestrować. Następnie wybieram obszar mapy. Może to być cały świat, kontynent lub konkretny kraj. Dane można załadować na kilka sposobów: z arkusza Excela (muszą być wpisane zgodnie z wytycznymi), ręcznie (klikając na wybrany obszar i wpisując wartość), przypisując obszarom odpowiednie kolory. Można też pobrać dane opublikowane przez innych użytkowników.

Stworzenie mapy jest banalnie proste i zajmuje kilka minut, a legenda tworzy się automatycznie. Na koniec, stworzoną przez nas mapę możemy wyeksportować do pliku PNG. Można ją też udostępnić w Internecie, wkleić na własną stronę, czy dzielić się przez serwisy np. Twitter, Facebook.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment