• gisplay.pl

Mapy turystyczne na ulicach Lublina

Lublin - mapa turystyczna (fot. UM Lublina)W związku z obchodami 700-lecia Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe plansze z mapami turystycznymi.

Mapy rozmieszczone w 21 gablotach znajdują się głównie w miejscach, w których najczęściej pojawiają się turyści przyjeżdżający do Lublina, np. w pobliżu dworców PKS oraz PKP, Placu Zamkowego, Ogrodu Saskiego, ale także przy charakterystycznych punktach na mapie naszego miasta, takich jak Chatka Żaka, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, hala GLOBUS, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego i deptaku Krakowskiego Przedmieścia czy też w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1/3.

- Głównym celem odświeżenia projektów map turystycznych było stworzenie aktualnych oraz nowoczesnych form informacji służących mieszkańcom i turystom naszego miasta. Gabloty umieszczone w kluczowych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej to niezwykle kreatywne i ciekawe rozwiązania graficzne, które będą pomocne szczególnie dla osób odwiedzających Lublin z innych miast lub z zagranicy. – powiedział Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych.

Dodatkowo nową szatę zyskały podręczne mapki, które niebawem będą dostępne dla mieszkańców i turystów w LOITiKu oraz w 11 podmiotach uczestniczących w programie Miejsce Inspiracji. Mapki wydrukowane w ilości 40 tys. sztuk dostępne będą w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Projekty nowych map turystycznych powstały w wyniku rozbudowanego procesu konsultacji społecznych i eksperckich. W ramach kilkunastu spotkań zebrane zostały opinie środowisk związanych z ruchem pieszym i rowerowym, jak również wskazówki przewodników turystycznych, pracowników instytucji kultury, studentów z zagranicy oraz osób zaangażowanych w projekty związane z kształtowaniem przestrzeni miasta.

Zaproponowana koncepcja rozwiązań graficznych umożliwiła przedstawienie atrakcji Lublina w sposób nowoczesny i kreatywny. Każda z map umieszczonych w gablotach odnosi się do swojej lokalizacji w przestrzeni miasta. Takie rozwiązanie pozwala pieszemu odbiorcy mapy na przeanalizowanie miejsc godnych odwiedzenia oraz rozpoznanie najbardziej atrakcyjnych obiektów, do których powinien dotrzeć rowerem (dzięki wskazanym ścieżkom oraz stacjom Lubelskiego Roweru Miejskiego) lub samochodem (w tym celu wskazano główne parkingi).

Źródło: UM Lublina

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser