logo gisplay

Mapy Roztocza nagrodzone

Fragment mapy "Roztocze – różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe"Komplet map „Roztocze – różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe”, które zostały wydane przez Roztoczański Park Narodowy, zdobył I miejsce na jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej w kategorii „Mapy i atlasy”.

Gala jubileuszowa i finałowa Przeglądu odbyła się 18 lutego 2017 r. w czasie Tour Salonu w Poznaniu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzynarodowe Targi Poznańskie Tour Salon oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W Przeglądzie wzięło udział 69 wydawców, którzy przysłali w 117 zgłoszeniach 158 publikacji. Wydawnictwa rywalizowały w kilku kategoriach.

„Roztocze – różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe” to pierwsza w historii mapa całego Roztocza od Kraśnika do Lwowa w skali 1: 75 000. Roztocze podzielono tu na trzy arkusze. Szczególnie podkreślić należy opracowanie ukraińskiej części regionu – mapy tej części Roztocza w takiej skali jeszcze nie było. Na odwrotach każdego z arkuszy odnajdziemy obszerne opisy krajoznawcze i zdjęcia.

Drugie miejsce zdobyła mapa "Lubelszczyzna, Roztocze, Polesie. Mapa turystyczna 1:175000" wydawnictwa ExpressMap.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018