Dobre praktyki w GIS w ramach GISforum

Podczas piątej edycji najważniejszego wydarzenia w ramach inicjatywy GISforum zorganizowane zostaną praktyczne warsztaty pod hasłem „Dobre Praktyki w GIS”. Tradycyjnie odbędzie się konferencja GISforum, podczas której zaprezentowane będą aktualne i ważne zagadnienia dotyczące rozwiązań informacji przestrzennej.

Czytaj więcej...

Relacja z Konferencji Globemy 2017

Konferencja Globemy 2017 (fot. Globema)Duża dawka wiedzy na temat rozwiązań Globemy i Partnerów, pokazy najnowszych aplikacji zbudowanych m.in. na platformach Smallworld i Google Maps, satelita okołoziemski Dove, bolid solarny Eagle One, najnowsze modele smartfonów Samsunga i koncert Elektrycznych Gitar. Tak w skrócie wyglądała Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne 2017, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Czytaj więcej...

XIV Podlaskie Forum GIS za nami

XIV Podlaskie Forum GIS (fot. WODGiK Województwa Podlaskiego)W dniach 8-9 czerwca 2017 roku w Wólce Nadbużnej k. Siemiatycz odbyło się ogólnokrajowe XIV Podlaskie Forum GIS pt. „E-usługi – GIS dla obywatela”. W Konferencji wzięło udział około stu uczestników, przedstawicieli administracji publicznej, uczelni oraz firm sektora geoinformacyjnego.

Czytaj więcej...

Zapowiedź 30. Międzynarodowej Konferencji Studentów Geodezji w Zagrzebiu

Koniec czerwca to dla niektórych studentów synonim wakacji i odpoczynku od uczelnianych ławek, Innym kojarzy się jeszcze z ostatnimi egzaminacyjnymi zmaganiami w trakcie sesji. Dla studentów geodezji, kartografii i geoinformatyki z kilkudziesięciu europejskich uniwersytetów oznacza początek największego branżowego spotkania w Europie. To właśnie 25 czerwca w Zagrzebiu rozpocznie się jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowej Konferencji Studentów Geodezji (IGSM).

Czytaj więcej...

O jakości powietrza na Krakowskiem Spotkaniu z INSPIRE

Wicemarszałek województwa Wojciech Kozak otwiera konferencję (fot. UMWM)W dniach 5-6 czerwca W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyło się XIII Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu "Krakowskie Spotkania z INSPIRE", w całości poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem jakością powietrza.

Czytaj więcej...

Samorządowcy rozmawiali o roli GIS-u w ochronie walorów przyrodniczych i kulturowych

Geodety Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert otwiera konferencjęPrzedstawiciele instytucji oraz jednostek samorządowych wzięli udział w konferencji „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego", która 1 czerwca odbyła się we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Forum BioGIS już w najbliższy weekend

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca) w Pozaniu odbędzie się VI Forum BioGIS pod hasłem "Narzędzia GIS i źródła danych w modelowaniu rozprzestrzeniania się ziarn pyłku i zarodników grzybów". Na dzień wcześniej zaplanowano Sympozjum Aerobiologiczne.

Czytaj więcej...

Archeologia z wyższej perspektywy

W tym tygodniu w Karpaczu (31 maja – 2 czerwca) odbędzie się konferencja CAA Polska 2017 pod hasłem "Archeologia z wyższej perspektywy", której przewodnim tematem będą zagadnienia szeroko pojętych badań nieinwazyjnych (geofizycznych, geoarcheologicznych) oraz lotniczych (LiDAR, fotografia lotnicza, skaning laserowy, fotogrametria) w archeologii.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Konferencje Konferencje