Konferencja na temat rozwoju i konkurencyjności miast

15 maja w Warszawie odbędzie się konferencja "Konkurencyjne Miasta" organizowana przez ULI (Urban Land Institute), na której mprzedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, światowych organizacji oraz urbaniści będą dyskutować na temat rozwoju metropolii.

Na konferencję organizowaną przez ULI (Urban Land Institute) - jedną z największych międzynarodowych organizacji na świecie, która zrzesza ponad 33 tys. członków z branży nieruchomości, urbanistyki, gospodarki przestrzennej – przyjadą nie tylko przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, ale również światowej sławy eksperci specjalizujący się w tematyce dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii. Konferencję objął patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Spotkanie poprowadzi Profesor Greg Clark, który jest Przewodniczącym Agencji OECD ds. Rozwoju i Forum Strategii Inwestycyjnych oraz członkiem ULI Europe, gdzie pełni funkcję Starszego Doradcy ds. gospodarki przestrzennej i dynamiki miejskich trendów urbanistycznych.

Zagraniczni goście

Jakie są kluczowe elementy konkurencyjnych miast? O planowaniu, urbanistyce i wizji opowie Valentino Castellani, były burmistrz Turynu, a o infrastrukturze i łączności – Brian Field, starszy ekonomista z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Edukacja wyższa, umiejętności i innowacje będą tematem prelekcji Mike’a Emmericha, prezesa New Economy Manchester. Temat identyfikacji wizualnej miast oraz internacjonalizacji poruszy Mateu Hernández Maluquer, prezes Barcelona Global. Z kolei o przywództwie, partnerstwie i organizacji opowie Deborach Mountford z OECD.

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli władz polskich miast

Jaka jest specjalizacja i przewaga konkurencyjna poszczególnych miast polskich? W jaki sposób walczą one o uwagę inwestorów, nowych pracowników, studentów, turystów? Jak wypadają na tle świata pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego, jakości życia i wizerunku? Co jest potrzebne, by nasze miasta stały się bardziej konkurencyjne? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego z udziałem przedstawicieli władz polskich metropolii. - Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdyni, którzy mogą służyć dobrym przykładem dla innych miast – mówi John Bańka, partner w Colliers International i założyciel oddziału ULI (Urban Land Institute) w Polsce.

Wizja a rzeczywistość

Podczas konferencji zaplanowano również panel biznesowy „wizja a rzeczywistość” dotyczący różnych branż mających wpływ na rozwój i konkurencyjność miast. Tematy poruszane podczas panelu będą dotyczyć m.in. budownictwa i branży deweloperskiej, usług finansowych, zasobów ludzkich, informatyki i telekomunikacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, transportu i turystyki.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny (są jeszcze wolne miejsca): http://poland.uli.org

Źródło: ULI

Konferencje - aktualności

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser