logo gisplay

Zapowiedź konferencji GIS w Nauce

W dniach 7-9 czerwca 2017 r. na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja „GIS w Nauce”.

Głównym celem konferencji jest wymiana poglądów naukowych i doświadczeń w stosowaniu Systemów Informacji Geograficznej w różnych dziedzinach nauki. Niniejsza konferencja będzie sprzyjającą sposobnością do kontynuacji dyskusji naukowej podjętej podczas pięciu ubiegłych edycji spotkań w ramach „GIS w NAUCE”, prezentacji różnorodnych sposobów zastosowania narzędzi GIS w badaniach naukowych, przedstawienia wielorakich metod analiz i modelowania danych przestrzennych. Konferencja będzie doskonałym sposobem na wykazanie interdyscyplinarności i wszechstronności wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualnie podejmowaną problematyką badawczą z zakresu innych dziedzin i dyscyplin naukowych, stosujących te same – kompleksowe, perspektywiczne i skuteczne rozwiązania GIS.

Konferencja skierowana jest do wszystkich grup środowiska akademickiego, interesujących się tematyką GIS: począwszy od wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, naukowców, wdrożeniowców, po młodych naukowców, doktorantów oraz brać studencką. Dzięki temu konferencja będzie stanowiła doskonałą okazję do integracji wszystkich grup społeczności akademickiej.

Tradycyjnie, część konferencyjna poprzedzona zostanie cyklem warsztatów tematycznych w zakresie zastosowania narzędzi GIS. Warsztaty będą bezpłatne dla wszystkich zarejestrowanych uczestników konferencji. Terminy rejestracji na konferencję i warsztaty* oraz zgłaszania streszczeń referatów i posterów będą podane w lutym 2017 roku.

Strona konferencji: http://giswnauce.uwm.edu.pl/

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018