logo gisplay

O jakości powietrza na Krakowskiem Spotkaniu z INSPIRE

Wicemarszałek województwa Wojciech Kozak otwiera konferencję (fot. UMWM)W dniach 5-6 czerwca W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyło się XIII Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu "Krakowskie Spotkania z INSPIRE", w całości poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem jakością powietrza.

Konferencja "Krakowskie Spotkania z INSPIRE" od wielu lat stanowi forum wymiany informacji i doświadczeń we wdrażaniu dyrektywy INSPIRE, a także prezentuje wykorzystanie danych przestrzennych w różnych aspektach życia publicznego, gospodarczego i społecznego.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia były zagadnienia związane z zarządzaniem jakością powietrza, modelowaniem i pomiarami zanieczyszczeń oraz rolą geoinformacji w analizach jakości powietrza. Podczas dwudniowych spotkań przedstawiono m.in. program ochrony powietrza w odniesieniu do województwa małopolskiego czy omówiono temat modelowania jakości powietrza w Polsce w kontekście europejskiego serwisu Copernicus.

- Jakość powietrza w naszym regionie jest od lat alarmująca, dlatego podejmujemy szereg działań w trosce o zdrowie mieszkańców, by te parametry poprawić. Jednym z istotnych elementów jest uchwała antysmogowa, zabraniająca palenia niskiej jakości paliwem, która wejdzie w życie 1 lipca. Ale to nie wszystko. Jesteśmy otwarci na dyskusje, poszerzanie wiedzy i wymianę doświadczeń, stąd też potrzeba tego typu spotkań, które uświadamiają nam, jak ważne jest podejmowanie realnych działań, które ten stan rzeczy jak najszybciej zmienią – mówił wicemarszałek województwa Wojciech Kozak – odpowiedzialny w województwie m.in. za zdrowie i ochronę środowiska.

Sympozjum skierowane było przede wszystkim do przedstawicieli instytucji mających związek z ochroną powietrza, infrastrukturą informacji przestrzennej, organów odpowiedzialnych za wdrażanie dyrektywy INSPIRE, służb geodezyjnych i kartograficznych, urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych, urzędów gmin i uczelni wyższych.

 Źródło: UMWM

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018