logo gisplay

Zapowiedź 30. Międzynarodowej Konferencji Studentów Geodezji w Zagrzebiu

Koniec czerwca to dla niektórych studentów synonim wakacji i odpoczynku od uczelnianych ławek, Innym kojarzy się jeszcze z ostatnimi egzaminacyjnymi zmaganiami w trakcie sesji. Dla studentów geodezji, kartografii i geoinformatyki z kilkudziesięciu europejskich uniwersytetów oznacza początek największego branżowego spotkania w Europie. To właśnie 25 czerwca w Zagrzebiu rozpocznie się jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowej Konferencji Studentów Geodezji (IGSM).

International Geodetic Students Meeting (IGSM) jest cyklicznym wydarzeniem zrzeszającym studentów i absolwentów studiów geodezyjnych, kartograficznych i geoinformatycznych z całej Europy. Odbywa się co roku, każdorazowo w innym państwie. Nad organizacją konferencji czuwa Międzynarodowa Organizacja Studentów Geodezji (IGSO). Powstała ona w 1994 roku, aby promować działalność naukową w dziedzinie geodezji, kartografii i geoinformatyki oraz aby integrować branżowe środowisko akademickie, a także umożliwić nawiązywanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń.

W trakcie tygodniowej konferencji blisko 150 uczestników będzie miało okazję wziąć udział w aktywnościach, zarówno naukowych, jak i kulturalnych. W ramach sesji referatowych i posterowych studenci będą mogli podzielić się efektami swoich prac naukowych. Organizatorzy zaplanowali również prezentacje i prelekcje firm geodezyjnych, a także warsztaty m. in. z nowoczesnych metod tworzenia map, wykorzystania skaningu laserowego, czy wykładów związanych z europejskim programem obserwacji Ziemii Copernicus. Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych - wspólnego zwiedzania stolicy Chorwacji, czy integracji w międzynarodowym gronie.

Wszystkich zainteresowanych dokładnym harmonogramem wydarzenia w imieniu organizatorów zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej tegorocznej konferencji IGSM (www.igsm2017.geof.unizg.hr), a także już teraz polecamy wyczekiwać relacji z wyjazdu na portalu gisplay.pl.

Joanna Wnuk, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografi PW GEOIDA