logo gisplay

W drodze do GeoRewolucji - Kongres GIS 2017

Kongres GIS 2017W dniach 24-25 października w hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy odbędzie się Kongres GIS 2017, największe wydarzenie w Polsce skierowane do osób zainteresowanych tematyką GIS i analizy danych przestrzennych. Podczas konferencji, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać wystąpień specjalistów z branży oraz wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach. Za organizację wydarzenia odpowiada firma Esri Polska, oficjalny przedstawiciel firmy Esri Inc., światowego lidera w obszarze rozwiązań GIS. Gościem specjalnym wydarzenia będzie m.in. polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Internet rzeczy, analiza dużych zbiorów danych (big data), wzrost liczby czujników i sensorów, dynamiczny rozwój miast, to tylko niektóre z czynników, które wpływają na dynamiczny wzrost zainteresowania systemami informacji przestrzennej (GIS). Duże znaczenie ma również coraz większa łatwość użytkowania GIS-u, co sprawia, że jest on już wykorzystywany nie tylko przez specjalistów i analityków ale także pracowników działu inwestycji, marketingu czy sprzedaży. Analiza danych wzbogacona o czynnik lokalizacji daje odpowiedzi na pytania, którym zwykłe systemy analityczne takie jak BI nie są w stanie sprostać. To wszystko sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na duże wydarzenia, które będą platformą wymiany doświadczeń dla stale powiększającej się grupy osób zainteresowanej systemami informacji przestrzennej.

- Głównym celem Kongresu GIS 2017 jest przybliżenie i popularyzacja systemów informacji geograficznej oraz wymiana doświadczeń w zakresie wykorzystania analiz przestrzennych. Program kongresu konstruowany jest w taki sposób, aby zainteresować osoby ze wszystkich branż i stanowisk. Nie koncentrujemy się tylko na specjalistach, ale wychodzimy z naszą ofertą do entuzjastów i osób, które oczekują czegoś więcej od analizy danych. Nie możemy zapomnieć też o przedstawicielach administracji publicznej, którzy są jednymi z głównych beneficjentów rozwiązań GIS w zakresie realizacji wizji e-government – mówi Małgorzata Grzywacz z Esri, odpowiedzialna za organizację Kongresu GIS.

Od smart city do ekspansji zagranicznej

W ciągu dwóch dni prelekcji i wykładów eksperci Esri Polska oraz autorytety świata biznesu przestawią najnowsze rozwiązania i narzędzia z zakresu GIS i przedstawią przykłady ich praktycznych zastosowań w Polsce i na Świecie. Tematyka wystąpień będzie koncentrowała się na:

  • wykorzystaniu analityki przestrzennej w projektowaniu smart city,
  • planowaniu rozwoju organizacji w kraju i za granicą,
  • zarządzaniu rozproszoną siecią sprzedaży i infrastrukturą,
  • optymalizacji przychodów dzięki wykorzystaniu GIS.

Wśród zaproszonych gości oprócz wymienionego już Krzysztofa Hołowczyca znajdują się autorytety świata GIS. Są to m.in. Dean Angelides, Dyrektor Korporacyjny odpowiedzialny za rozwój Esri Inc. na rynkach międzynarodowych i członek Rady Doradczej Ośrodka Innowacji Geoprzestrzennych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i Dr Witold Frączek, który od 20 lat pracuje w dziale badawczo rozwojowym firmy Esri Inc. w Redlands.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: http://www.kongresgis2017.pl/

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment