logo gisplay

Konferencja „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego” już po raz piąty

Konferencja „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego” już po raz piąty Już za niespełna miesiąc odbędzie się V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, której głównym celem jest przedstawienie dobrych praktyk w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalnym z zastosowaniem systemów informacji przestrzennej.

Organizatorami konferencji, która odbędzie się 24 maja we Wrocławiu, są Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert.

Na konferencji, która skierowana jest przede wszystkim do pracowników jednostek administracji publicznej oraz instytucji publicznych, prezentowane będą dobre praktyki w wykorzystywaniu GIS w procesach decyzyjnych i podnoszeniu jakości usług publicznych świadczonych przez samorządy.

Wcześniejsze edycje konferencji poświęcone były zagadnieniom m.in. z zakresu planowania przestrzennego i bezpieczeństwa publicznego. W ubiegłym roku poruszone zostały tematy dotyczące ochrony dziedzictwa przyrodniczego i zasobów kulturowych. Tematy tegorocznej edycji konferencji skupiać się będą wokół zagadnień z gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i wsparcia procesów decyzyjnych, w tym min.:

  • zastosowanie GIS w planowaniu przestrzennym,
  • wykorzystywanie systemów informacji przestrzennej przez jednostki samorządu terytorialnego w procesach decyzyjnych,
  • wykorzystanie GIS dla monitoringu czystości powietrza,
  • Systemy Informacji Przestrzennej jako efektywne źródło informacji o regionie,
  • wykorzystanie GIS do podniesienia jakości świadczonych usług publicznych w jednostkach administracji publicznej.

Na konferencji przedstawione zostaną także informacje dotyczące realizacji przez Wydział Geodezji i Kartografii projektu pn. „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk - budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej" w ramach RPO WD 2014-2020.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Program oraz rejestracja na stronie http://wgik.dolnyslask.pl/web/start/rejestracja

Miejsce Konferencji: Audytorium im. Jana Pawła II Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, budynek P przy ul. Wielkiej 61 we Wrocławiu.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018