logo gisplay

Podsumowanie konferencji "Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego"

V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”Ponad 200 uczestników zgromadziła V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, która 24 maja odbyła się we Wrocławiu.

Celem konferencji, która w tym roku miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, było zapoznanie się z dobrymi praktykami w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalnym z zastosowaniem systemów informacji przestrzennej. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili przedstawicieli jednostek administracji publicznej oraz instytucji publicznych, którzy zajmują się tematyką planowania przestrzennego, ochroną środowiska oraz wykorzystują lub chcą nauczyć się efektywnego wykorzystywania informacji przestrzennej w realizacji zadań publicznych.

Konferencję otworzył Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert

Konferencję otworzył Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert, który przypomniał, iż tegoroczna edycja spotkania włączona została w obchody XX-lecia Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Tematy tegorocznej edycji konferencji skupiły się wokół zagadnień z gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i wsparcia procesów decyzyjnych. Przedstawiono dobre praktyki zastosowania GIS-u w planowaniu przestrzennym w Urzędzie Gminy Osieczna oraz Urzędzie Miasta w Łomiankach. Tomasz Bira z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprezentował zasoby i możliwości dolnośląskiego geoportalu. Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa opowiedzieli o miejskim geoportalu i wykorzystywaniu narzędzi GIS do monitoringu czystości powietrza w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące pszczelarskiej mapy oraz wykorzystania analiz GIS do określenia optymalnego dostępu do usług publicznych na przykładzie biblioteki.

Prezentacja Doroty Gadomskiej z Urzędu Miasta w Łomiankach

Podczas konferencji, zanim jeszcze na dobre rozpoczęły się zaplanowane prelekcje, zaprezentowano zwycięską pracę w konkursie „Dolny Śląsk na kompozycji mapowej", który ogłoszony został w ramach obchodów GISday 2017. W konkursie zorganizowanym przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego I miejsce zdobyła Nikola Derdacka, studentka III roku kierunku Geodezja i Kartografia, Politechniki Wrocławskiej. Tematem nagrodzonego projektu są „Bitwy dolnośląskie”. Mapa przestawia lokalizacje bitew, które odbyły się na Dolnym Śląsku w różnych okresach historycznych. Pracę laureatki można już zobaczyć w Geoportalu Dolny Śląsk (www.geoportal.dolnyslask.pl - Moduł Region i Turystyka).

V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”

Przejdź do galerii zdjęć

 

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018