logo gisplay

Podsumowanie konferencji "Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego"

V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”Ponad 200 uczestników zgromadziła V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”, która 24 maja odbyła się we Wrocławiu.

Celem konferencji, która w tym roku miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, było zapoznanie się z dobrymi praktykami w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalnym z zastosowaniem systemów informacji przestrzennej. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili przedstawicieli jednostek administracji publicznej oraz instytucji publicznych, którzy zajmują się tematyką planowania przestrzennego, ochroną środowiska oraz wykorzystują lub chcą nauczyć się efektywnego wykorzystywania informacji przestrzennej w realizacji zadań publicznych.

Konferencję otworzył Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert

Konferencję otworzył Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert, który przypomniał, iż tegoroczna edycja spotkania włączona została w obchody XX-lecia Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Tematy tegorocznej edycji konferencji skupiły się wokół zagadnień z gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska i wsparcia procesów decyzyjnych. Przedstawiono dobre praktyki zastosowania GIS-u w planowaniu przestrzennym w Urzędzie Gminy Osieczna oraz Urzędzie Miasta w Łomiankach. Tomasz Bira z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprezentował zasoby i możliwości dolnośląskiego geoportalu. Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa opowiedzieli o miejskim geoportalu i wykorzystywaniu narzędzi GIS do monitoringu czystości powietrza w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące pszczelarskiej mapy oraz wykorzystania analiz GIS do określenia optymalnego dostępu do usług publicznych na przykładzie biblioteki.

Prezentacja Doroty Gadomskiej z Urzędu Miasta w Łomiankach

Podczas konferencji, zanim jeszcze na dobre rozpoczęły się zaplanowane prelekcje, zaprezentowano zwycięską pracę w konkursie „Dolny Śląsk na kompozycji mapowej", który ogłoszony został w ramach obchodów GISday 2017. W konkursie zorganizowanym przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego I miejsce zdobyła Nikola Derdacka, studentka III roku kierunku Geodezja i Kartografia, Politechniki Wrocławskiej. Tematem nagrodzonego projektu są „Bitwy dolnośląskie”. Mapa przestawia lokalizacje bitew, które odbyły się na Dolnym Śląsku w różnych okresach historycznych. Pracę laureatki można już zobaczyć w Geoportalu Dolny Śląsk (www.geoportal.dolnyslask.pl - Moduł Region i Turystyka).

V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego”

Przejdź do galerii zdjęć

 

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018