logo gisplay

"Ewolucja SPAR3D jest niesamowita” - relacja z targów i konferencji

Pokój o nazwie Station IX Immersive Theater, gdzie prezentacja odbywała się na 360-stopniowym wyświetlaczuW dniach 5-7 czerwca odbyło się “SPAR 3D Expo & Conference”, czyli niezależne od dostawców, wielobranżowe wydarzenie skupiające swoją uwagę na technologiach 3D. Impreza gromadzi najlepszych dostawców sprzętu, oprogramowania i rozwiązań wizualizacyjnych i łączy ich z użytkownikami z całego świata.

Organizatorzy, po sukcesie w Huston w 2017, przenieśli imprezę w okolice Los Angeles, do drugiego największego na zachodnim wybrzeżu centrum kongresowego w Anaheim. Przez 3 dni, na powierzchni 1.000 m2 ponad 70. wystawców zaprezentowało najnowsze technologię 3D. Tegoroczne SPAR 3D stanowi również kanwę dla inauguracji innego show - AEC Next Technology, które jest dedykowane dla architektów, inżynierów i konstruktorów. Organizatorzy goszczą dodatkowych 61 wystawców na tej imprezie, którzy zajmują 600 m2. To rekordowa skala tego wydarzenia.

Niezwykle wyczekiwana była również konferencja. Organizatorzy i komitet doradczy złożony z 15 ekspertów zaprosił prelegentów, m.in. z NASA, BP, NVIDIA i Intela. Pełny program składał się z ponad 60 sesji dającym branżowym ekspertom przegląd technologii 3D, wgląd w ciekawe innowacje i przedstawienie nowych trendów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sesja Zlatana Novaka nt. pozyskania danych przestrzennych do tworzenia efektów wizualnym w serialu Gra o Tron.

 

Nieodzownym elementem SPAR 3D były warsztaty i demonstracje. W pawilonie demonstracyjnym wygłoszono 23 prezentacje, ponadto odbyło się 16 demonstracji produktów oraz 3-godzinne warsztaty (Pix4D, RIEGL, ClearEdge, USIBD). Nowością było wykorzystanie pokoju o nazwie Station IX Immersive Theater, gdzie prezentacja odbywała się na 360-stopniowym wyświetlaczu. W podobny sposób prezentował się TopCon ze swoją kopułą “Topcon Dome”. Hitem okazał się Euclideon Hologram Table - stół holograficzny, rodem z Gwiezdnych Wojen.

 

"Ewolucja SPAR3D jest niesamowita" - skomentowała Lisa Murray, dyrektor grupy organizacyjnej Diversified Communications. "Pierwsza edycja w 2003 roku była wydarzeniem skoncentrowanym głównie na urządzeniach do skanowania laserowego, a emocje polegały na tym, że udało się uchwycić cyfrową reprezentację 3D świata fizycznego. Dzisiaj integracja ze sztuczną inteligencją, automatyzacja i wirtualna rzeczywistość napędzają rynek w szybkim tempie. To, co jest tutaj przedstawiane, dosłownie zmienia sposób, w jaki projekty są wykonywane. "

Artur Szyszka

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018