logo gisplay

Drzewa do potęgi czwartej – XVI Dzień Teledetekcji

Dzień teledetekcji 2018Niebawem już po raz szesnasty spotkamy się na Politechnice Warszawskiej, aby wspólnie świętować Dzień Teledetekcji. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Cztery Wymiary Lasu”, a organizować go będą tradycyjnie: Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej PW oraz Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”.

Podczas konferencji, która odbędzie się 17 grudnia, będzie można wysłuchać prelekcji ekspertów, wziąć udział w dyskusjach, a także w warsztatach z praktycznego wykorzystania danych satelitarnych w leśnictwie. Pośród zaproszonych prelegentów znajdują się między innymi członkowie Instytutu Badawczego Leśnictwa: dr hab. Inż. Krzysztof Stereńczak i mgr inż. Mariusz Ciesielski, a także przedstawiciele Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: dr hab. Inż. Piotr Wężyk i dr hab. Inż. Paweł Hawryło. W swoich wystąpieniach poruszą oni tematykę wykorzystania zobrazowań satelitarnych i skaningu laserowego do monitorowania stanu obszarów leśnych, oceny uszkodzeń drzewostanów po katastrofalnych nawałnicach, czy też do leśnictwa precyzyjnego.

Konferencja odbędzie się 17 grudnia o godzinie 10.15 w sali 1.01 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

W przerwie między referatami będzie można odwiedzić stoiska sponsorów oraz zaprzyjaźnionych firm z branży, a także wziąć udział w konkursie.

Po więcej odsyłamy na stronę wydarzenia na Facebooku - Konferencja Naukowa Cztery Wymiary Lasu

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018