logo gisplay

Drzewa do potęgi czwartej – XVI Dzień Teledetekcji

Dzień teledetekcji 2018Niebawem już po raz szesnasty spotkamy się na Politechnice Warszawskiej, aby wspólnie świętować Dzień Teledetekcji. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Cztery Wymiary Lasu”, a organizować go będą tradycyjnie: Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej PW oraz Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”.

Podczas konferencji, która odbędzie się 17 grudnia, będzie można wysłuchać prelekcji ekspertów, wziąć udział w dyskusjach, a także w warsztatach z praktycznego wykorzystania danych satelitarnych w leśnictwie. Pośród zaproszonych prelegentów znajdują się między innymi członkowie Instytutu Badawczego Leśnictwa: dr hab. Inż. Krzysztof Stereńczak i mgr inż. Mariusz Ciesielski, a także przedstawiciele Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: dr hab. Inż. Piotr Wężyk i dr hab. Inż. Paweł Hawryło. W swoich wystąpieniach poruszą oni tematykę wykorzystania zobrazowań satelitarnych i skaningu laserowego do monitorowania stanu obszarów leśnych, oceny uszkodzeń drzewostanów po katastrofalnych nawałnicach, czy też do leśnictwa precyzyjnego.

Konferencja odbędzie się 17 grudnia o godzinie 10.15 w sali 1.01 Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

W przerwie między referatami będzie można odwiedzić stoiska sponsorów oraz zaprzyjaźnionych firm z branży, a także wziąć udział w konkursie.

Po więcej odsyłamy na stronę wydarzenia na Facebooku - Konferencja Naukowa Cztery Wymiary Lasu

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018