logo gisplay

Ruszają Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2017

GIS Challenge 2017Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się I Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2017. Główną ideą zawodów jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

W czasie GIS Challenge 2017 studenci kierunków geoinformatycznych, geodezyjnych, geograficznych oraz pokrewnych będą rywalizować o miano najlepszej akademickiej drużyny w Polsce. Udział zadeklarowało 40 zespołów reprezentujących 16 uczelni wyższych z 10 miast Polski - z Torunia, Katowic, Krakowa, Lublina , Łodzi, Poznania, Olsztyna, Warszawy, Wrocławia oraz Szczecina.

Pierwsza część zawodów ma charakter eliminacji i uczestniczyć w niej będą wszystkie drużyny, a do finału przejdzie 10 najlepszych zespołów. W każdym z etapów uczestnicy zmierzą się z 10 zadaniami związanymi z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych.

GIS Challenge 2017 to nie tylko współzawodnictwo, to także warsztaty, prelekcje i bezpośrednie rozmowy z pracownikami firm sektorów GIS i IT oraz ze specjalistam i związanymi z największymi ośrodkami akademickimi w kraju. Mistrzostwa organizowane są przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, współorganizatorami są ośrodki akademickie i techniczne oraz stowarzyszenia, organizacje i firmy z całej Polski.

GIS Challenge 2017 śledzić będzie można za pośrednictwem strony internetowej gischallenge.com oraz facebooka (facebook.com/gischallenge).

Szczegółowy program